Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tanács szárítógéppel kapcsolat...

Tanács szárítógéppel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Életünkben nem volt még, de mindenképpen szükségünk lenne egy szárítógépre, mivel kicsi lakásban élünk, teregetni való nem fér el esztétikusan, valamint iszonyúan párásodó, könnyen penészedő a lakás, emiatt rengeteget kell szellőztetni teregetéskor, ami miatt a fűtés is jobban megy, így rájöttünk, hogy a szárítógép sokkal jobb lenne számunkra a max heti két mosásunkhoz.

Az biztos, hogy a mostani mosógépünkre raknánk. Amiben már nem vagyok biztos, hogy arra mekkorát szabad rakni? A mi mosógépünk 6kg-os töltetű, akkor egy 7kg-osat rátehetünk?

Valamint még a rögzítés ami érdekelne. Elvileg valamilyen szerkezettel rá lehet rögzíteni a szárítógépet a mosógép tetejére. Nem tudom, ez "kötelező" e, vagy sem, a mi mosógépünk kicsit rázkódik centrifugálásnál és félünk leeshet róla akkor a szárítógép. Ha tényleg rá kéne rögzíteni, mivel tehetnénk?



2022. nov. 22. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Tanácsom: ne vegyél száritógépet.

Egy valag áramot fogyaszt. Persze okoskodhatsz, de 1-2 év mulva zokogni fogsz az áramszámlád kapcsán. Remélem.

Egyébként veszel egy vacak teregetőt a fürdőbe, és nem nézed a ruhákat, am0g száradnak. Ilyen egyszerű a megoldás.

Ráadásul környezettudatos is.

2022. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk van szárítógépünk, de én egyeltalán nem szeretem.

Vegyél egy párátlanító gépet szárító funkcióval (kb 50-60 ezer forintért már nagyon jót kapsz), a heti két adag ruhát egy nap alatt leszárítja úgy, hogy nem lesz párás a lakás.

De hogy miért nem szeretem a szárítót: ha jól akarod használni, és a ruháidat is szeretnéd óvni, úgy a szárítógépben nem úszod meg az anyag szerinti válogatást. Eleve a ruhák 90 %-a nem tehető szárítógépbe a címkék szerint. A ruhák nagyon fakulnak, és amitől minden szárítógép használó hanyadt van esve, hogy mennyi szöszt összeszed, az nem szösz, hanem a ruhákból jön ki, ahogy a meleg levegőben órákig egymáshoz dörzsölődnek.

2022. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ha5ctx ***** válasza:

Hogy mellette is szóljon valaki:

A hőszivattyús fogyasztása kb annyi, mint egy hűtő szekrényé,igazából úgy is működik, csak fordítva.

Kb 0.5-0.8 kW-ot eszik egy szárítás alkalmával, ez nem egy megfizethetetlen dolog, 1000-1500 havonta.

Nekünk nem húzza össze a ruhákat, pedig a kötöttek kivételével majdnem mindent szárítunk.

(Van amikor azt is, de a csajok úgyis megunják a göncöket, aztán megy a gardróbba, szal mindegy hogy hol "végzi". 🙂)

Igaz, hogy koptatja a ruhákat, viszont minden szirt szart IS kiszed belőle, ami nem oda való.

Amióta nem szárítunk bent, nincs penész.

Nyilván életmód/életvitel függő, hogy ki hogyan értékeli a dolgot, aki letudja a kényelmes heti 40 órát, aztán utána szabad az ideje, ő szárogasson napokig, ha akar, de pl nekünk se időnk, se energiánk, se helyünk nincsen rá.

2022. nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ha5ctx ***** válasza:

Létezik összeszerelő keret, bár ez azonos típusoknál működik egyszerűen.

Egyéb esetben kreativítás szükséges, és némi saváló laposvas.

2022. nov. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hármassal tökéletesen egyetértek. Hőszivattyús szárítógépünk van. Van benne fogyasztásmérő és egy szárítás tényleg nem több, mint amit a hármas írt. Októberben pl 13.4 kWh volt a havi fogyasztás.

Külföldön évekig használtam szárítógépet és csak az a melóspóló vékonyodott el, amit hetente többször is mostam szárítottam hónapokon keresztül. Itthon beleteszem az összes ruhát, nem nézem a cimként, még a nyomott mintás pólokat is szárítógépben szárítom és tökéletes állapotnak örvend mindegyik. Nálunk a por határozottan kevesebb lett. Pl a fürdőben ahol jellemzően le fel vesszük a ruhát minden másnap portalanithattam. Mióta szárítógép van és kifújja belőle a port, meg a szöszt kb 1 héten 1x elég áttörölni és akkor sem tonna számra szedem össze a szöszt.


Ne a kilót nézd, hanem, hogy milyen kivitel a mosógép. Keskeny (45 cm azthiszem) vagy normál (60 cm). A keskeny gépre csak keskeny szárítógép rakható, a normálra meg normál.

Összeépítő kerettel lehet biztonságosan egymásrarakni a két gépet.

2022. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jézus Isten, az első valami hihetetlen belső frusztrációval küzdhet 😂 gyakori kérdések, szóval sejtettem lesz hasonló, de ilyen agresszióra még én sem számítottam. Tudom egyébként, hogy egy (fél)isten vagy kívül-belül, és a zsenialitásod felfoghatatlan, de az nem jutott eszedbe, hogy egy kicsi fürdőszobába nem fér be fregoli? :/

A többieknek viszont köszönöm szépen!

2022. nov. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!