Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen fajta invertert ajánlot...

Milyen fajta invertert ajánlotok ami szépen elműködtetne egy kazán házban lévő víz keringető szivattyút?

Figyelt kérdés
Egy 60ah autó aksira szeretnék rákötni egy mélykisülés elleni védelemmel egy olyan invertert ami 12 voltról, 230-at csinál, a kis motor 3-as fokozatban 100w-ott vesz fel a hálózatról!
2022. nov. 26. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szünetmentes pont erre van kitalálva.
2022. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1: a szünetmentes tényleg jó, konkrétan az se bírja tovább, mint a 60ah akku. Szó szerint rövid áramszünetekre van, huzamosabb ideig nem jó.


Minél nagyobb kapacitású az akku annál tovább bírja, tehát 500Ah a minimum ilyen célokra.


Inverter meg tiszta szinuszos, a többi kuka, semmi értelme. Illetve van, ha olyan folyasztót használsz aminek elég a modosított szinusz is... De motonak nem jü, annak tiszta szinusz kell. Ami meg drágább.

2022. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"1: a szünetmentes tényleg jó, konkrétan az se bírja tovább, mint a 60ah akku. Szó szerint rövid áramszünetekre van, huzamosabb ideig nem jó."


Értem én, de ha invertert használ, az nem tud hálózatról üzemelni, csak akkuról. Ha áramszünet van, akkor át kell kapcsoltatni valahogy a szivattyút a hálózatról az inverterre. Meríti az akkut. Visszajön a hálózat. Vissza kell kapcsolni a szivattyút a hálózatra, de még ott a lemerült akku, azt tölteni kellene. Plusz az invertert le kell választani róla, mert az is fogyaszt. Ezek mind nem elhanyagolható részletek. A szünetmentesben ez mind egyben megvan. Én csak egy autó akkut akasztottam a szünetmentesemre, és már vagy 5 éve működik. A komplett gázkazán arról megy, akkor is van fűtésem és melegvizem, amikor nincs hálózat. Sajnos itt elég gyakori, és van hogy akár reggeltől estig is tart.

2022. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
56%

Olyan inverter / szünetmentes kell ami szinuszos feszültséget állít elő.

A keringtető szivattyúk tudomásom szerint nem működnek négyszögjel vagy kvázi szinuszos inverterről...

2022. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lali51 ***** válasza:
51%

Nekem ilyen van :

SPS külső akkus szünetmentes tápegység (inverter) SH300 - TISZTA SZINUSZOS! LCD-s modell!, 300W

2022. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért érdeklődtem ez íránt mert aksim van bőven, van akkumulátor töltőm is, sőt mélykisülés elleni védelem is van, csak egy inverter kellene és menne a szivattyú.

Melyek a legolcsóbb fajta szinuszos inverterek? Eddig 20 ezer alatt nem nagyon találtam!

2022. nov. 26. 22:23
 7/9 anonim válasza:
Nekem Soho sh600 inverteres szünetmentes táp van rá kötve a fűtési rendszerre, egy 55ah-órás akksival. Biztosítékot le nyomtam! Másfél óra után meg untam, 75%-on volt még az akkumulátor, úgy hogy ment a vezérlő, pussz két szivattyú. Kérdező, nézz utána csak ajánlani tudom.
2022. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdező valószínűleg hallott már a szünetmentesről, de költségkímélő módon akarja megoldani, erre utal hogy húszezer alatt megoldást találni.
2022. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló eltalálta , minden adott már csak egy inverter mondjuk 20 ezer lenne , de egy szünetmentes meg már jóval duplája meg triplája, 20 ezer alatt tiszta szinuszos invertert keresek.
2022. nov. 27. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!