Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Samsung nofrost hűtőnél...

Samsung nofrost hűtőnél idővel csendesik a kompresszor?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem új hűtőt, de arra lettem figyelmes, hogy a kompresszor egyfajta kerregő, berregő hangot ad halkan. Előző hűtőnél csak a süvítés hallatszott, viszont ennél eddig elég zavaró ez a daraboló hang. Ez idővel csendesedni fog, vagy muszáj leszek hozzászokni?
2022. dec. 8. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erősödik
2022. dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
84%
Nem tudom ti milyen hűtőket vesztek, annyi ilyen zajjal kapcsolatos kérdés van az oldalon.:D Az enyém egy sima Zanussi kombi és semmi hangja nincs, megjegyzem az előző hűtőimnek sem volt akkora hangja, hogy szót érdemeljen. Vagy én vagyok tök süket amiről azért valószínűleg tudnék, vagy ti kényeskedtek. Az enyémhez hasonló hűtőnél is azt panaszolta múltkorában valaki, hogy elviselhetetlen a sípolása és sziszegése, hát nekem nagyon oda kell hajoljak, hogy egyáltalán halljak valami hangot. Nem lehet, hogy nem áll stabilan, vagy esetleg hozzáér valamihez ami rezonál?
2022. dec. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az is benne van, hogy én vagyok kicsit kényes erre. Nem nagy hang, de pont olyan frekvencián van ami zavaró, főleg a darabolós hang. Azt hozzáteszem, hogy szabadon áll egy olyan lakásban, ahol egyben van a nappali és a konyha. Neked esetleg nincs bútorok között, ami miatt tompul a hang?

A szintezéssel teszek majd még egy próbát, lehet benéztem valamit, de ahogy hallom közelről, a kompresszorból jön a hang. Ráadásul a nofrost miatt a nap nagy részében üzemel.

2022. dec. 9. 09:02
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Egyik oldalától 1cm távolságra a mosogató a másiknál szintén hasonló távolságban egy fagyasztószekrény van a faltól kb 10cm a távolság és enyhén hátrafelé van döntve ( gyári ajánlás szerint). Hát ha ezek tompítanak akkor nagyon jól teszik a dolgukat mert nagyon oda kell hajolnom, hogy meghalljam amikor üzemel. A konyha semelyik pontján sem hallani, közvetlen a hűtő előtt is alig. A szagelszívóm viszont elég hangos, mielőtt még azt hinnéd , hogy nálam minden OK. Ja és a kávéfőző nyomásfokozó pumpája is idegesít a hajnali csendben.:D Védekezz esetleg zenével én is ezt teszem.
2022. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi nemrég vettünk LG no-frostost. Ez csendes, kicsit doromboló hangja van. Nálunk is egyben van a konyha- étkező, mellette a nappali. Nem zavaró. Vízszintezést néztél?
2022. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt szerencsénk egy Samsung nofrost hűtőhöz,

ami olyan hangos volt, mintha már száz éve használatban lenne.

De, -hála a magasságosnak-, elromlott pár éve.

A mostani egy picit csendesebb, de valahogy az se annyira, mint amit 30 évvel ezelőtt megszoktam.

Természetesen lehet, hogy a régi hűtők is ugyanolyan hangosak voltak, tényleg csak más frekvencián, de ezt nem tudom megnézni, mert nincs itt sehol már régi hűtő.

Vagy inkább az a probléma forrása, a nagyeszű és átgondolt tervezésnek köszönhetően, az újabb hűtőknek egyből beindul a motorja, amint kiveszek belőle valamit.

És mire leállna, addigra már pont végeztem/végeztünk az evéssel.

2022. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!