Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy zajlik egy új gáztűzhely...

Hogy zajlik egy új gáztűzhely bekötése? Szerintetek a 3 közül melyiket lenne érdemes megvennem?

Figyelt kérdés
Ha új gáztűzhelyet vennék, akkor a bolt kér nekem szakszervízt vagy nekem kell utánanéznem ennek? Esetleg jó egy sima gázszerelő is? Mennyi egy bekötés díja? Ha olyan gáztűzhelyet vennék ami vezetékes(de nem kombi) ott a kábelt ki tudják cserélni egy 2 méteresre(1,7 m-re van a dugalj a tűzhelytől)?

2022. dec. 19. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:
2022. dec. 19. 11:27
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért vennék gáztűzhelyet, mert a villanyszerelő nem ajánlja a kombi, hisz csak 16 amper van a házban.
2022. dec. 19. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:

A kábel cserélhető.

A gázos bekötés meg úgy történik, hogy visz a szerelő egy tömlőt, ráköti a tűzhelyre és a gázcső végére, megnézi a tűzhelyet, hogy minden jól működik-e rajta és végez tömörségvizsgálatot (habbal befújja a kötéseket) és kb ennyi.

Neked kell intézni. A boltban esetleg egy listát adnak hogy kiket ajánlanak.

2022. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem is 16 A van a lakásban, de simán elmegy a sütő vele, ezért a kombit javaslom, mert ki tudja mi lesz a gázzal hosszabb távon, jobb két lábra állni. Az elektromos sütő szebben is süt, van benne légkeverés és időzíthető, meg van benne grill is pirítani, jobb készülékekben nyársforgató.

Nekem ráadásul arról a konnektorról megy a hűtő is, de még nem volt vele semmi gondom.

Ha nem vasalsz, vagy mikrózol közben arról az áramkörről, akkor elviszi.

Van egy forrólevegős fritőzöm, azt már más áramkörbe dugom, mert szeretem használni, de egy áramkörről is menne, csak más időpontban.

A készülékek, amiket néztél nem a legjobbak, nekem kell legalább 70 l sütőtér, így Mora, vagy Gorenje ami árban sem rossz és nagyon jó az aqua clean is, meg nézd meg, hová akarod a kicsi és a nagy gázrózsát.

Bekötni magam kötöttem be az előzőt is és elment huszonöt évig, mondjuk ekkor a garancia ugrik, bár én gépész vagyok, konyítok ennyit hozzá, ha te nem, akkor hívj szerelőt, de tudtommal szakszervíz kell hozzá, ha kell a garancia. Az meg eltart egy darabig és nem is olcsó.

2022. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a 2 közepes hűtő, 1 közepes mélyhűtő, 2 tv, 1 vízforraló, 2 mikró, 1 kis bojler meg a mosógép miatt mondta ezt a villanyszerelő. Azért mégegyszer rákérdezek, mert én is jobban preferálnám a kombináltat.
2022. dec. 19. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha mindent rákapcsolsz akkor lehet gond. De ha csak a sütő megy, akkor elbírja. Nálunk is 16A van. Nem kapcsolom be a vízforralót amikor sütök... ennyi :D
2022. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mit írnak a garipapírban?
2022. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!