Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Saunier Duval Renova 6K...

Bramag kérdése:

Saunier Duval Renova 6K elektromos kazán, alacsony teljesítménnyel fűt és ezért nem éri el a beállított fűtővízhőmérsékletet. A fűtőteljesítményt folyamatosam szabályozza és a beépített 6db fűtőnetéteket ki-be kapcsolgatja. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

#elektromos kazán #Saunier Duval Renova #Saunier Duval Renova 6K elektromos kazán
2022. dec. 24. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

3-4 elektromos kazánt láttam már közelebbről, rém egyszerű szerkezetetek, mindegyikkel az volt a baj, hogy az "így szoktuk" méretezés nem jött be a szerelőnek, a ház hőigényét nem tudták kiszolgálni a kazánok.


Persze első körben a beállításokat kellene ellenőrizni, nem-e be van állítva teljesítmény korlát.

2022. dec. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, kérdés, mennyire van beállítva a kazánteljesítmény.
2022. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A mérések és megfigyelés során azt tapasztaltam, hogy a vezérlés 70 celsius fokos beállított vízhőfok mellett is folyamatosan változtatja az üzemelő fűtőbetétek számát, legtöbbször 1, 2, vagy 3 működik és ritkán bekapcsol 4, 5, vagy mind a hat. Tehát nekem men ügy tűnik, mintha teljesítménykorlát lenne. Az elért vízhőfok 28 celsius, ami indokolná a folyamatos nagyobb teljesítményű működést, de 1-2kW-nál nagyobb teljesítményre, folyamatosan nem hajlandó.
2022. dec. 24. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem tekerted fel már 85 fokra, hogy lássad, mi történik?
2022. dec. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megtörtént, hiába növelem az elvárt vízhőfokot 85 fokra, nem működik hosszabb ideig nagyobb teljesítménnyel.
2022. dec. 25. 09:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor már, hogy kiszorítottuk a tényeket belőled, csak a rabbi és a ludak esete marad hátra.
2022. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is így gondolom.

A kérdésfelvetésem célja az volt, hogy hasonlót tapasztaló sorstársra lelek.

Bennem a hibás vezérlőkartya ötlete merült fel, de azért azt, csak egy tipp alapján megvenni, költséges kísérlet, tekintve, hogy 52 000 Ft az ára.

2022. dec. 25. 11:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő hozzászólásokat, megvan a teljes leírás, így már boldogulok, remélem!
2022. dec. 25. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!