Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler leveri a kismegs...

Villanybojler leveri a kismegszakítót, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A bojler deklijét levettem és egy kevés víz volt benne, a vezetékeken, sarukon és az alapcsavarjain is vízcseppek voltak. A fűtőszálról lehúztam a sarut és 30 ohmot mértem rajta. A fűtőszál mindkét vége és a test között pedig 10K ohm. A hőfokszabályzó az jó, ahogy tekerem pluszba vagy minuszba úgy annak megfelelően kapcsol. Mi lehet a hiba? Fűtőszál probléma, vagy a vizes csatlakozók okozhatták a problémát?

2023. jan. 16. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Zarlatos, valoszinuleg mert kilyukadt vagy sz.r a tomitese. Ne hasznald igy, hivj szerelot miett agyonb.sz az aram...
2023. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fűtőszál mért, 30 ohm ellenállása rendben van. A belekerülő víz valahol átvezetést okozhatott, ez vezetett a kismegszakító leoldásához. Az a víz valahonnan odakerült, ezt a hibát meg kell szüntetni, addig ne kapcsold be. Lehet, hogy valahol tömítési hiba van, hiába törlöd ki, ha rossz a tömítés, akkor újra vizes lesz. Szerintem ne próbálkozz házilagos javítással, mielőtt nagyobb probléma lenne, hívj egy szerelőt.
2023. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tömítés köszönhetett el.

Törölgesd szárazra és figyeld honnan cseppen.

2023. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha leküldi a kismegszakítót, oda azért kell hogy áram folyni tudjon, a vízes saru nem elég hozzá.
2023. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én magam vagyok a szakember, villanyszerelő vagyok de még soha nem szereltem villanybojlert. Szaküzletben vettem egy fűtőszálat meg egy tömítést mindössze 3600 forint volt. Az elosztóban van hely, ugyhogy még egy 30mA-es ÁVK-t is berakok. Bízok benne, h megoldódik a probléma.
2023. jan. 17. 13:44
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Fűtőszálat és tömítést kicseréltem, és az ÁVK-t is beraktam elé. Nem veri sem a kismeget sem az ÁVK-t. A régi fűtőszál palástján megtaláltam a lyukat, ez volt a baj.
2023. jan. 17. 22:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!