Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van víz az aljában?

963kto kérdése:

Miért van víz az aljában?

Figyelt kérdés
Pár éves hűtőszekrény, fagyasztó nélküli, önleeresztő.160 literes, Kb. félig pakolva, bőven elég a kettes fokozat, ezen hűt, hőmérő szerint 6 fok van benne, hátsó kivezetés tiszta, tehát a víz el tudna folyni, mégis meggyűlik az alul a fenekén a víz. Naponta kb. 3-4- szer van nyitva, míg kivesszük a reggeli, vacsora kellékeit, nem több mint 10- 20 másodperc.Mi ehet az oka?

2023. jan. 16. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a hátsó kivezetés mégsem "tiszta". Néha bele szoktam nyúlni mondjuk egy szívószállal, és a fene sem tudja, hogy hogyan kerül bele, de ki tudok piszkálni ezt-azt.
2023. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi víz gyűlik össze?

Az én hűtőm belső hátoldala is "gyöngyözik" viszont a hűtő aljában sosincs víz. HA a nálad összegyűlő vizet soknak találod akkor valószínűleg sok is... :)

Radiátor nincs véletlenül a hűtő mögött, közvetlen mellette?

2023. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell szívószál, minden géphez adnak egy ilyen kis műanyag gyöszt, aminek az egyik végén karika van, hogy könnyen ki lehessen húzni az összefolyó alján lévő lyukból akkor is, ha tele van kosszal. Vagy inkább gombával, ami viszont nagyon tud ragaszkodni hozzá.
2023. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Üdv! A hűtőt kihúztuk, a kompresszor feletti tálca tiszta, járatban semmi, radiátor nincs a helyiségben, szóval nem tudom. Mivel egy 5 nm-es helyiségben van, gondoltam, ideiglenesen kivisszük, nem esetleg az elpárologtatás lassú, vagy a tudja. Mindenkinek köszönöm, hogy elolvasta és válaszolt a gondomra.
2023. jan. 17. 08:44
 5/5 anonim válasza:
Nem lehet hogy nagyon előre dől a gép és ezért nem tud kifolyni a lyukon hanem előre folyik a víz? Ha így van akkor állíts a lábain hogy vízszintbe legyen.
2023. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!