Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Dolce gusto kávéfőző vízkőtele...

Dolce gusto kávéfőző vízkőtelenítése?

Figyelt kérdés
Nem folyik belőle semmi. Nincs itthon hozzá való vízkőtelenítő úgyhogy megpróbáltam ecettel átfőzni de csak néha cseppen belőle ki egy egy csepp. Egyébként azt olvastam ha vízköves sárgán világít a gép, ez nálam nem jelent meg, de mégis azt olvastam ha mem folyik rendesen biztos vízköves. Valakinek volt már vele ilyen probléma, esetleg sikerült valahogy megoldani vagy kuka az egész?

2023. jan. 28. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ecettel tilos az ilyen gépeket átmosni. Csak citromsavval lehet.
2023. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindegy megcsináltam. Végülis csak szét kellett szerelni és a tű részét kitakarítani. Most úgy működik mint előtte:)
2023. jan. 28. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

"Egyébként azt olvastam ha vízköves sárgán világít a gép"


De az csak egy időzített figyelmeztetés, a gépnek fogalma sincs a vízkövességről. A jelzés pedig törölhető, valamikor kiolvastam valakinek a használati utasításból, aki nem bírta kiolvasni.

Ecet nem olyan vészes egyébként, még némelyik kávéfőző leírásában is szerepel. Az ínyencek nem bírják, mert egy ideig esetleg ecetszagú lehet az érzékeny orruknak.

Van olyan elmélet is, hogy nem mindegyik fajta szilikongumi-tömítés ecetálló (ez igaz is), csak ebben én nem hiszek, hogy a gépekben lévő tömítés ilyen lenne. Nem árt ezeknek, szerintem. De ételecet helyett inkább étkezési ecetsav legyen akkor már.

Nyilván az sem igaz, hogy csak citromsav lenne jó, hiszen a gyári vízkőoldók tartalmaznak tejsavat és más szerves savakat is, miután ilyen keverékek hatékonyabban tisztítják a bojler belsejét.

Erre példa a DM vízkőoldó is, ami automata gépekhez is tökéletes.

Meg a citromsav is megfelel, 5-10 %-os oldatban.

2023. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem a tömítőgyűrűk, szilikonok és egyéb gumi szigetelések jelentik a fő problémát szerintem sem hanem a fém alkatrészek, főleg az öntvények. Isten tudja milyen ötvözeteket használnak ezeknél a kávéfőzőknél de az erősebb savak igencsak kárt tudnak tenni bennük, főleg a sósav és az erős ecetsavra érzékenyek. Kellő hígítással vízköveztem már ezekkel is de ajánlani másoknak nem akarom mert könnyen tönkreteheti a készülékét. Érdemes citromsavat használni, v a gyári kávéfőzőkhöz ajánlott savakat. Legközelebb azért ne várd meg amíg nem folyik át, érdemes időnként akkor is megcsinálni ha még működik, így megúszod a szétszerelést, legalábbis egy ideig.:D
2023. jan. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen az én bűnöm volt hogy eddig húztam a vízkőtelenítést :D Ahogy jó lett tegnap meg is rendeltem hozzá amit dolce géphez írtak és fogom is használni nehogy megint így járjak. Köszi mindenkinek!
2023. jan. 29. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan vészes, ezekben már saválló rozsdamentes acélcsöves bojler van, ilyen és hasonlókat kell elképzelni:

[link]

[link]

Vízpumpa sem gond, amit ilyen gépekben alkalmaznak, ismerem a belsejét, saválló.

Másik műfaj a régebbi fazékbojler, ami ötvözött alumínium öntvény (ezek lehetnek szétszedhetők, belülről is tisztíthatók), főleg karos gépeknél, de vannak abból is olyan vízpumpás típusok, ahol szintén acélcsöves bojler van már beépítve.

Még egy változat a régi Saeco Roma / Vienna bojler például, ami alumínium, de nem fazék, hanem lapos.

2023. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!