Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen Huzalellenállással...

Milyen Huzalellenállással lehet kiváltani az R605x-j40.-et?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huzalellenállás befúvómotorhoz (Elekthermax hőtárolós kályha)


Remix R605x-j40 kiváltására keresek huzalellenállást. Befúvómotorhoz használom.

57 Wattos a motor 1 fázis. A régi r605x-el egyenértékűt vagy olyat keresek ami kicsit gyorsabban tudja forgatni a motort kb 15-20%-al.


[link]

[link]



2023. jan. 29. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Csak egy ellenállást köss be.
2023. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szirty ***** válasza:
46%

"Csak egy ellenállást köss be."


Csak egy ellenállást?

Vigyázzunk a hülye tippekkel! Félrevezetheti a kérdezőt!

2023. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Igen, csak egy ellenállást, Nem hülye tipp, nem vezettem félre. Ebből nem következtethet arra hogy ugorjon a kútba. Érteni fogja konkrétan hogy miről van szó.
2023. jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mindenképpen, csakis 1DB ellenállásra gondoltam. Amúgy 220v 57Wattos a motor. Olyanra gondolok amúgy , hogy ugye 3 állásos kapcsolóról működtetem felső kapcsolásra 100% on forgatja a motort ez így jó is, kell is. Középső álláson kikapcsolt állapotban van. Alsó állás azon lesz az új ellenállás.


Azt akarom elérni hogy kb 40-50 % on forgassa meg.

Sebességszabályozásra kell.


Az nem baj ha a képen lévő gyáritól gyorsabban forog mert az kb 20% on forgassa csak.

2023. jan. 29. 09:56
 5/16 Zzzoli ***** válasza:

#3

Igenis hülye tipp, mivel a két 330 ohmos párhuzamosan van, Párhuzamos eredőt tudsz számolni ugye, meg aztán magával az ellenállással mint áramköri elemmel tisztában vagy?

Kedves kérdező, itt kiválasztod aztán megrendeled:

[link]

150 ohmossal még nem lesz meg a 15-20 százalékod, de tehetsz bele 2x270 ohmot is párhuzsmosan.

2023. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

jól értem, hogy ha mondjuk 330-as a mostani amit a képen is linkeltem , amúgy csak 1 DB tartozik 1 motorhoz (2db ot csak azért linkeltem mert egy csomagban volt)


Akkor tehát úgy érek el gyorsabb forgást ha mondjuk R330 helyett csak mondjuk R150 -es tipust kötök be?

2023. jan. 29. 10:06
 7/16 Szirty ***** válasza:
62%

"Akkor tehát úgy érek el gyorsabb forgást ha mondjuk R330 helyett csak mondjuk R150 -es tipust kötök be?"


Igen. De az ellenállás teljesítménye sem mindegy.

2023. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a választ!


Így igazából 1 kérdés maradt nyitva még ugye hogy a motor 57Wattos.

A régi ellenállás watt-ja számomra ismeretlen 1 db piros r330 asról ment.

Na most ugye azért amiért 57 wattos a motor nekem 60Wattos ellenállás kell? legalább? vagy mehet az 50 wattos és tűrni fogja?

2023. jan. 29. 10:21
 9/16 Szirty ***** válasza:
0%

"Igen, csak egy ellenállást, Nem hülye tipp, nem vezettem félre."


Szóval ha beköt egy 0,125W 1MOhm ellenállást akkor minden ok?


Szerintem (de javíts ki ha tévedek) nem mindegy az ellenállás értéke és a teljesítménye. Sőt, állítom hogy ez a kettő lényeges. :)


"Ebből nem következtethet arra hogy ugorjon a kútba."


Igaz. De nem tudom ez hogy jön ide. Arra sem következtethet hogy birkapörkölt.


"Érteni fogja konkrétan hogy miről van szó."


Reméljük. De ez miből következik?

2023. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
21%
ugyanolyan ellenallasokat hasznalnak barmilyen teljesitmenyhez, csak uriaskodas hogy nevleg nagyobb teljesitmenyukeket is gyartanak
2023. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!