Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az infrapanelben valóban van...

Az infrapanelben valóban van túlmelegedés elleni védelem? Korlátlan ideig lehet bedugva a konnektorba, kikapcsolja magát? Pontosan mit jelent az, hogy túlmelegedés elleni védelem?

Figyelt kérdés

Magyarázzátok el legyetek szívesek!


Van egy mobil infrapanelünk, már évekkel ezelőtt megvettük és nem használtuk. Nincs rajta ki-bekapcsoló, csak be kell dugni a konnektorba.


Tegnap és ma használtam, de kb 4 óránként kihúztam és több órás szünetet tartottam, mielőtt újra bedugtam.


Meleg volt a dugvilla és amikor kihúztam a konnektorokból, szikrázott.


Bedugva hagyhatom folyamatosan?

Mert jó lenne, ha nem kellene kihúzni, bedugni, hanem mehetne folyamatosan és magának intézné.


Hogy működik? Tényleg nem melegedne túl?


Kérlek, segítsetek, mert nem értek hozzá! Köszi!



2023. jan. 30. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen védelem nincs benne,termosztát kellelé és megfelelő értékü kismegszakítő.és fixen legyen bekötve(nem dugvilla hanem sorkapocs)
2023. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen típusú termékről van szó? Ez sokat lendíthet a válaszadáson.
2023. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
BVF NG 550
2023. jan. 30. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van benne túlmelegedés elleni védelem. Azonban ajánlott (a gyártó is említi a doksijában) termosztátról üzemeltetni.

Ha csak simán bedugod a konnektorba, akkor folyamatosan maximális teljesítményen fűt addig, míg a védelem le nem kapcsolja a tápról a fűtést. A panel környezetétől függ, hogy mennyi hőt tud leadni. Ha nem tud hőt leadni, le fog kapcsolni a védelem. Ha a túlmelegedés elleni védelem aktiválódik, a berendezés csak feszültségmentesítés után üzemel tovább akkor is, ha lehűlt. Legalábbis a doksiban ezt írja, a gyakorlatban lehet máshogy működik.

Én megvenném hozzá a termosztátot a gyártótól és mehet folyamatosan. Nem olyan borzasztó nagy teljesítmény ez, egy stabil dugaljnak el kell bírnia bőven. Termosztát nélkül én nem hagynám a hálózaton napokra. Ebben a dugvillás formában kiegészítő fűtésként alkalmazandó. Folyamatos fűtésre is alkalmas maga a fűtőtest, de ahhoz a legjobb a fix kötés lenne termosztáttal, egy külön B4 kismegszakítóról, de az szereléssel, bontással jár valószínűleg.

2023. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jan. 30. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!