Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gőztisztítóval kapcsolatban...

Gőztisztítóval kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Takarító vállalkozó vagyok, szeretnék beruházni egy ilyen készülékre. A kérdésem az lenne, hogy pl. ha egy nagy felületű falat pl. fürdőszoba csempe takarítunk vele, nem lesz foltos, csíkos? Illetve a fuga tisztítás érdekelne még, valóban hatékony ebbe is?

Köszönöm előre is!


2023. febr. 10. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan csak itthon használom, de a csempére, fugára, csaptelep tisztítására nálunk nagyon bevált (Kärcher SC3). Amit nehezen visel a gőztisztító az a vízkő, pedig mi tudatosan ezt a patronos-vízlágyítós változtatot vettük. Egyszer garanciaidőn bőven túl teljesen be is döglött, nem volt hajlandó felmelegíteni a vizet. Felhívtam a márkaszervizt, elmondta kedvesen a hölgy, hogy fix áras javításaik vannak, és mondott egy olyan összeget, ami szinte egy új gép árát jelentette volna. Gondoltam akkor tönkre már biztosan nem tudom tenni, a vízbeöntő nyílásán beszórtam egy maréknyi citromsav port, öntöttem rá forró vizet és hagytam állni fél órát. Láss csodát, azóta is hibamentesen működik.
2023. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem elsődleges a csempe mosás lenne, eddig mindig kézzel ronggyal mostuk, utána szárazra is töröltük, de szokszor nyoma marad a törlésnek. Megnézem azt a típust, amit te használsz, köszi :)
2023. febr. 10. 10:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy felületet kell takarítani vele akkor ezeket a kis kézi vackokat felejtsétek el mert a vizet utántölteni elég sűrűn kell és várni hogy felfűtsön meg lehüljön annyira hogy biztonságosan újra tölthető legyen és ezzel csak az időtök megy. Én egy kisebb magasnyomásúban gondolkodnék aminek van gőzborotva funkciója és legjobb az lenne amire rá kell csatalkoztatni a hálózati vizet így folyamatos lenne a víz utánpótlás.


Munkahelyemen például ilyesmit használnak a takarítók a zuhanyzó takarítására mert ezzel gyorsabb és egyszerübb is és heti egyszer telibe átmossák az egészt így a csempék, csaptelepek, zuhanyfejek midnenről leveretik a dzsuvát, vízkő, szappan maradékok stb... Foltot nem hagy maga után, de egyik takarító srácot kérdeztem a működéséről és valami oylasmit magyarázott hogy van benne egy szűrő patron féleség ami a hálózati vizet szűri, illetve kivonja a vízkövet stb... magyarul vízlágyító funkciót lát el, időnként azt is utántöltik erre való szerrel és emiatt egyáltalán nem lesz foltos, maszatos utána a felület, illetve magát a gépet is kímélik a vízkőtől meg mindentől.

Nem emlékszem milyen márkájú készüléket használnak de nem karcher az sicher, ha jól tudom Nilfisk de még az sem biztos.

2023. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: igen, ez nagyon jól hangzik. De gondolom ezt nagyobb helyeken használják csak? Úgy értem nem háztartási takarításra?
2023. febr. 10. 10:18
 5/5 dontspam ***** válasza:
83%

Hasznos készülék, van értelme.

Vállalkozóként, feltételezem ipari jellegű készülékben gondolkozol.

Amire nagyon oda kell figyelni, az a fránya vízkő, ioncserélt vizet nem kifizetődő használni, viszon úgy tudom az újabb gépekbe mennek valami cserélhető vízlágyítópatronok.

2023. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!