Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Aggódjak, hogy egy zárlatos...

Aggódjak, hogy egy zárlatos vasaló tönkrevágta a konnektort?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leszögezném, hogy egyáltalán nem értek a villanyszereléshez.

Ma reggel történt, hogy bedugtam a gőzölős álló vasalót a konnektorba, bekapcsoltam, aminek hatására pukkant egyet és elment az áram.

Ez már 2x is megtörtént, azt gondoltam, hogy csak túl sok az áramterhelés egyszerre, ezért ma megpróbáltam, hogy amit tudtam kihúztam, és egy másik konnektorba dugtam be a vasalót. Eddig amikor lecsapta, visszajött rögtön az áram, ahogy visszanyomtam az egy biztosítékot ami lement. Viszont ma, egy másik biztosíték ment le, amit hiába kapcsoltam fel, továbbra se volt áram. Mint kiderült, a villanyóra melletti egyik kapcsoló is lement. Visszakapcsoltam és visszajött az áram.

Aggódóm viszont, hogy mi lett most a konnektorral, amibe be volt dugva a vasaló. Merjem használni, vagy hívjak ki villanyszerelőt, hogy ránézzen?



2023. febr. 25. 11:00
1 2
 1/15 Szirty ***** válasza:
82%
Ne a konnektor miatt aggódj, hanem a vaslót dobd ki.
2023. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azok a "kapcsolok" amiket lecsapott, valamilyen terhelésre oldanak le. Ez az áramérték rá van irva. Olvsad le!!! A leolvasott értéket szorozd meg 240-el. Milyen értéket kaptál? Milyen teljesitményérék (W elötti szám) van a vasalodra irva? Ezeket ird itt meg nekünk!
2023. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


10 hónapon keresztül gond nélkül működött ez a vasaló, 3 héttel ezelőttig soha nem történt ilyen, hogy lecsapott egy biztosítékot. Ezért nem gondolnám, hogy túlterhelésről lenne szó.

2023. febr. 25. 12:01
 4/15 Szirty ***** válasza:
100%

A következtetésed alapvetően hibás!

Minden úgy romlik el, hogy azelőtt jó volt, utána meg rossz!

2023. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"azt gondoltam, hogy csak túl sok az áramterhelés egyszerre"

Ez minden bizonnyal így van.

Valószinüleg a konnektor is összeolvadt már.

"egy másik konnektorba dugtam be a vasalót

"egy másik biztosíték ment le"

Mert másik áramkörön van az a másik konnektor.

"a villanyóra melletti egyik kapcsoló is lement"

Ezzel semmi gond nincs.

Nincs kizárva, hogy a vasaló csatlakozója okozza a gondot. A fentebb említett elolvadt, szétmelegedett konnektor a vasaló dugvilláját is tönkretette már. Nézd meg nincs megolvadva az érintkezők környékén? Nem feketedett meg?


Egyre több ilyen van... a héten is hívtak egy házhoz, mert este leverte valami a villanyórában a kismegszakítót. Minden nagyobb fogyasztó egyetlen 599 forintos kínai hosszabítóba volt bedugva..... mosógép, hajszárító, 2,4kW-os hősugárzó. Úgy összegyógyult minden hogy a konnektort és a dugót egyben téptem le a falról. Hihetetlen mennyire felelőtlenek az emberek és hihetetlen mennyire vacak anyagokból vannak a mai alkatrészek.

2023. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szirty ***** válasza:

A csatlakozók (konnektorok) hibája rendszerint érintkezési problémát (szakadást) okoz, nem zárlatot.

De ha annyira salakká olvad hogy zárlatos legyen annak már fel kéne tűnnie a használat során.

2023. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amihez hívtak ott úgy elolvadt a konnektor, hogy belül összeértek a vezetékek.

Végülis érintkezési hiba az is ha nem oda érintkezik ahova kéne :DDDD

Látszottt és érződött rajta messziről.

De Szirty hány olyan láttál már te is akinek fogalma sincs hogy hogyan működik a hálózat, a konnektorban mi van, mi az az átmeneti ellenállás, stb. és nem is érdekli, csak menjen a vasaló, meg a vízforraló és amig a rezsón megfő a pacal addig kiporszívóz és közben a mosógépben is berakja az ágyneműt 90 fokos programra. Mert nem érdekli, mert érti, leszarja, csak gyorsan délelőtt legyen meg minden hogy délután lehessen menni plázázni.

2023. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szirty ***** válasza:

Sok ilyesmi jött már szembe.

Nem is említve azt amikor a 40 éves panelba (ahol 6A van meg 1-es alu) vesznek 7 kW-os villanytűzhelyet.

2023. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A konnektor környékén nem láttam semmi aggasztót. Nyugodtan próbáljam ki egy kisebb fogyasztású eszközzel, hogy használható e a konnektor, vagy nézessem meg villanyszerelővel?
2023. febr. 25. 15:03
 10/15 Szirty ***** válasza:
Nem gyanús, hogy a vasalóval van gond?
2023. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!