Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kenyérsütő motorja nem indul.M...

VARGA ISTVÁN 12 kérdése:

Kenyérsütő motorja nem indul.Mi lehet az oka?Milyen alkatrészek lehetnek hibásak.Köszönöm a megtisztelő választ.

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Első körben érintkezési hibára lehet gondolni a kapcsoló körül.
2023. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A motor az többnyire indul, csak a szíj rongyolódik le.
2023. máj. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyszer a motort kapcsoló triac lábának a forrasztása meglazult, ha jól rémlik.

A fűtőbetétet relé kapcsolja, azzal is volt gondom, tekercse szakadt meg.

De ha zúg a motor és nem látod a tengely forgását, az bordásszíj, esetleg a segédfázis-kondenzátor hibája is lehet. Utóbbi nem érvényes a kefés motorra természetesen.

2023. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Utóbbi nem érvényes a kefés motorra természetesen."

Nem jellemző a kefés motor a kenyérsütőkbe.

2023. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
6%

4.

Látható a nickem. Egyszerűen csak megpróbálod megjegyezni, hogy ez a soha, semmit nem ír ok nélkül.

Gondold meg, mit válaszolsz erre!

2023. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis "ez a nick, soha, semmit nem ír ok nélkül". Csak mobilról nem jó írni.
2023. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

#4

"Nem jellemző a kefés motor a kenyérsütőkbe"

Szerinted milyen motor van benne?

Mellesleg amit #3 szétszedett és a triakot javította, az is kefés motor volt (egy lehetséges kivételtől eltekintve, de azt meghagyom neked hogy kitalálod -e...).

2023. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Tehát délután nem tudtam bővebben kitérni a témára, a 4-es hozzászólóval csupán annyi gond volt, hogy keveset tapasztalt bizonyára, de azért meg akart engem hazudtolni, ami nem egy szimpatikus dolog.

Félre ne értsük, nekem sincs kenyérsütő szervizem, csak a saját gépeim piszkáltam, ezekben segédfázisos aszinkron motor szerepel.

Egyik gép szimpla lapátos, ebben van egy triac (motorkapcsoló) és egy relé (fűtőbetét).

Másik kétlapátos, ebben van egy triac (motor) és két relé. Egyik relé a motor irányváltását végzi, mert ez képes oda-vissza kavarni. Másik relé a fűtés.

Viszont amellett megnéztem több Youtube videót, íme a keresőszavak:


bread maker machine teardown

bread maker belt replacement


Akit érdekelnek ezek a szerkezetek, többféle példát láthat aszinkron motorra:

https://www.youtube.com/watch?v=9ZykbNIAzIc

Vagy pedig permanens mágneses, kefés DC-motorra, ami Graetz-hídon keresztül működik:

https://www.youtube.com/watch?v=cTbRmYSa11Y

Ezeket most csak szúrópróbaként emeltem ki. DC-motoros változat nem is újdonság, már 20 évvel ezelőtt is volt ilyen Moulinex kenyérsütő, vagy manapság ezek például:

[link]

2023. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"de azért meg akart engem hazudtolni, ami nem egy szimpatikus dolog."

Emlékeztetlek mire reagátál hazutolásként:

"Nem jellemző a kefés motor a kenyérsütőkbe."

Ez alatt azt kell érteni, amit jelent. Nem jellemző. Nem azt, hogy nincs, hogy 100-ból 2 esetben van, az nem számít jellemzőnek. Abból is az egy karos változatban, helytakarékosság miatt.

2023. máj. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"hogy 100-ból 2 esetben van, az nem számít jellemzőnek."


Hülyeséget beszélsz, az eredetileg francia tervezésű, egylapátos, Moulinex belsejű gépek sokféle külső formában és különféle fantázianevek alatt jelennek meg. Ezeket Kínában ugyanúgy nyomják sorozatban, a megrendelő kívánsága szerint, mint a Clatronic stb. klónokat.

Ugyanakkor Moulinex néven is létezik Clatronic belsejű kínai klón, miután a Moulinex is rendel saját névre, a másik fajtából.

Torzítod a valóságot, teljesen felesleges volt megszólalni.

2023. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!