Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fagyasztó láda nem fagyaszt...

Szimo63 kérdése:

Fagyasztó láda nem fagyaszt de viszont hűt. Miért romlik benne akkor az étel?

Figyelt kérdés
Azért írok mert vettem egy fagyasztóládát. Persze nem fagyasztani a húst vagy hasonló. Csak átmenetileg míg nincs hűtőnk az ételt tárolni benne. De sajnos észrevettem hogy romlik benne minden. Persze fagyasztani nem fagyaszt de a hideget adja. De még is a tej a hús ( amit fagyasztania kellene ) meg romlik benne. Az lenne a kérdésem ha nem fagyaszt viszont hideg és hűt, akkor miért romlik meg benne minden?

#romlás #fagyasztó de nem fagyaszt
2023. júl. 5. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fagyaszt, akkor egyszeruen rossz. A hideg, amit erzekelsz, csak a kornyezetnel hidegebb, de az elelmiszereknek nyilvanvaloan nem eleg.
2023. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Persze fagyasztani nem fagyaszt de a hideget adja."

Fizikailag hideget nem lehet adni, hőt lehet elvonni, ami energiaelvonás gyakorlatilag.

Kérdésed fizikai szemlélettel tekintve abszurd.

Hőmérsékletekről, hőfokról kellene beszélned.

A hőmérsékletet hőmérővel mérik.

Mindamellett a fagyasztók nem valók 0 °C feletti üzemre, mert páralecsapódás, vizesedés képződik benne, amitől beposhad penészedik.

Kipróbáltam, általam kombinált termosztát segítségével.

De ha jól értem, te valami használt, hibás lomot vettél, csak nem írod.

2023. júl. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos hűtőben 3-4 foknak kell lennie. Fagyasztás esetén -18 foknak. Általában azért nem hűt megfelelően, mert kiszökött a hűtőközeg, és csak annyira tudja hűteni, amennyire a benne levő ventillátor képes. Ez kb 15 fok.

Mivel most vetted, így van hozzá garancia, szerintem küldd vissza, hogy hibás.

De amúgy nem értem. Vettél egy fagyasztóládát, de nem fagyasztási célra. Akkor miért nem egy hűtőszekrényt vettél?

2023. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a helyedben tennék bele egy hőmérőt, hogy megtudd hány fok van benne.
2023. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Biztos, hogy fagyasztóláda az? 60 ezer forint körül kezdődik az áruk. Olyan gazdag vagy, hogy pár nap vagy hét után kidobod?
2023. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

tegyél már bele egy hőmérőt és nézd meg mennyire hideg!

A lehető legmagasabb pontra tedd!!

2023. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Váó.
2023. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ismerőstől vettem. Nem vagyok gazdag. Sajnos szegény vagyok. Az előző sajnos felmondott. Kellet gyorsan valami hogy az ételek ne romoljanak meg. Így meg vettük. Igaz nem fagyaszt a hűtő láda de hideget add. Viszont az étel romlik benne. Egyéb negatív kommentárt nem kérek. Segítséget kértem nem kritikát. Nyugodjatok meg ha kritikát kérek értesítelek bennetek. Akik segíteni akarnak azoknak meg köszönöm :)
2023. júl. 6. 13:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mar kaptal segitseget: a hutolada rossz, az ismerosod atvert mert eladott neked egy hasznalhatatlan dobozt. Hazilag nem tudod megjavitani, szerelot hivhatsz ra de az is draga lesz es nem is biztos hogy meg tudja / meg lehet csinalni.
2023. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!

Semmi sem indokolja a modortalan beszólásodat! Nem bántott senki.

Sokéves tapasztalatom alapján kérdeztem tőled, hogy biztos, hogy fagyasztó az a fagyasztó? Lehet kapni hűtőtáskát, amiben van ventillátor, ami hűt is. Én ilyent szoktam használni pl. amikor takarítom a hűtőt vagy utazom.

Példa: [link]


Az ilyenek nem tudnak fagyasztani, csak hűvösen tartani.

A fagyasztók ilyenek: [link]

2023. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!