Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Polár klímám van itthon. Azt...

Polár klímám van itthon. Azt veszem észre, hogy a helységbe 25°C van, de a klímán bármennyivel is viszem fentebb a kívánt hőfokot nem kapcsol ki magától a készülék. Ez mitől lehet? Próbáltam, hogy felveszem drasztikus 30°C-ra, de úgy se kapcsol ki.

Figyelt kérdés

2023. júl. 5. 23:03
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
A klima nem kapcsol ki teljesen hanem ha eléri a kívánt hőmérsékletet lejebb veszi a hűtő teljesítményt a kifijt levegő hőmérsékletét nézd meg mennyire érzed hidegnek.
2023. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A távirányítón lévő gomb, amivel bekapcsoltad, azt kell megnyomni ismételten hogy kikapcsoljon, és nem a hőmérsékletet állítani. Ez így működik helyesen.

Az megint más kérdés, hogy te mit képzeltél el magadban, és az nem egyezik meg azzal amit tapasztaltál.

2023. júl. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Csak teszt jelleggel vettem fel a kívánt hőmérsékletet...

Egyébként ugyan úgy hidegnek és ugyan olyan intezlnzitással fújja. Amúgy ki kell, hogy kapcsoljon... Apósomnál lévő Polár ha eléri a hőmérsékletet akkor becsukja a lamelláit is, majd amikor adott hőfok felé megy a levegő kinyit újra és bekapcsol.

2023. júl. 6. 07:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha vársz egy kicsit akkor sem?

A klímaberendezés nem úgy működik, hogy elnyomkodod 30 fokig és azonnal lekapcsol. Kell neki 1-2 perc.

2023. júl. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk hogy a "kikapcsol" mit jelent. Hogy nem hűt tovább de forgatja a levegőt, vagy amolyan teljes leállást vársz el


És azt sem írtad fali split klíma, vagy egy mobil.


Én a falikat ismerem, arról írok.


Az on/off és az inverteres klímákban én csak olyannal találkoztam ami folyamatosan keringeti tovább a levegőt, akkor is ha a szoba a kívánt hőfokot elérte. Max annyi, hogy nem hűtött tovább.


Utóbbi az on/off klímáknál azt jelenti hogy a hűtést egy időre teljesen kikapcsolja... az inverteresnél pedig leszbályozza a hűtést egy kis értékre. De a levegőt ugyanúgy fújják tovább.


De az itthoni LG split klímát kipróbáltam. Ha hűtés módban felveszem 30 fokra akkor a kompresszor a kültériben be sem indul, de még a kültéri ventillátora sem. Viszont a beltéri attól elindul, forgatja rendületlenül a levegőt mint egy "buta" ventillátor. De nem hűt. Nyilvánvaló miért.


Szóval a klimád teljesen úgy működik ahogy kell. Ahogy a legtöbb is működik.


Ha neked is split klímád van... nezd csak meg. Neked is ki lesz "kapcsolva"... azaz a kültériben se a ventillátor sem a kompresszor nem fog menni. (Csak ne 30 fok környékén próbáld a hőségben mert akkor beindulhat...)

2023. júl. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!