Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy lux waterguard classic...

Van egy lux waterguard classic víztisztítónk, utáljuk. Ezt szeretném átalakítani, hogy a csapjából sima víz jöjjön. Ráköthetem a hálózati vizet a csapjára?

Figyelt kérdés

Terv az, hogy kihúzom a ketyeréből a betáp, meg a tisztított vizes mecman csövet, és egy toldóval összerakom. A betápvíznél van nyomásszabályzó. A csap bírni fogja a nyomást? Nem akarom elúsztatni a lakást, ezért gondoltam megkérdezem, mert nem találtam semmi infót hogy mekkora nyomást bír az a kis csap. Egyébként azért akarom, mert a sima csap alá nem fér be a konyhába az 1,5 literes üveg, ez alá meg kényelmesen, de nem használjuk, mert ez amit csinál, azt még csordogálásnak se nagyon lehet nevezni, nem ajánlom senkinek, mert idegbajt kap mire kifolyik egy liter víz.

Köszönöm!



2023. júl. 13. 18:01
 1/1 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezeket a kínai csaptelepeket használják 1-2-3 lépcsős átfolyós víztisztítókhoz is, ahol állandó hálózati nyomásnak van kitéve:

[link]

Lényegtelen, hogy a képen nem pont olyan formájú, többféle van, kompatibilis.

Nekem is volt egy kétlépcsős, állandó nyomás alatt. De nem mondanám, hogy megnyugtató érzés, nem is a csaptelep miatt (ami fém), hanem egyéb műanyag alkatrészek miatt, a víz útjában.

Későbbiekben olyan reverz ozmózis víztisztítót építettem, aminek bemenetén is van egy mágnesszelep.

Ez a Lux is RO, ha jól látom 150 GPD membránnal és nyomásnövelő pumpával, puffertartály nélkül.

Azaz elvileg jobban kellene teljesítenie, noha a Lux márka eleve gáz, túlárazott vakítások.

2023. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!