Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fisher split klíma lustán...

Fisher split klíma lustán kapcsol ki/be, hogyan lehet orvosolni?

Figyelt kérdés

A beállított hőmérséklethez képest, döbbenetes 2 fokos különbséggel kapcsol be. Ezt elég precízen teszi, tehát a gép ilyen téren "jól" működik, csak éppen mindkét irányban ez a 2 fokos eltérés összesen 4 fokos ingadozást jelent, ami értelem szerűen elfogadhatatlan.

Lehet e ebbe valami érzékenyebb hőfokszabályzót tenni, vagy mi lehet a megoldás?


2023. júl. 22. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem egyik klíma sem sokkal jobb. Ezekben nem túl precíz hőmérők vannak, nem kalibráltak, nem hitelesítettek. Ennyi bőven belefér.
2023. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De precíz a hőmérője, sőt kettő is van, mindkettő viszonylag precíz.

A beltéri egységen is van, meg a távirányítón is.

Én utóbbit jobban szeretem, mert oda teszem, ahol én vagyok, tehát komfortosabb. Ezzel nincs baj, bármilyen hőmérővel ellenőrizve, jó hőmérsékletet mutatnak.


A hőfokszabályzó érzékenységével van bajom.

Egy hűtő/fűtő berendezésen, 0,5 fokos érzékenység is soknak számít, de de az még bőven beleférne, tehát összesen 1 fok ingadozás.

Itt a hőmérséklet precízen le van mérve, és precízen, 2-2 fokos eltéréssel kapcsol ki/be a klíma, így összesen 4 fokos ingadozást enged.

Így már érthető? És érthető, hogy ez qrvára nem fér bele?

2023. júl. 22. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, ez tényleg nem elfogadható. 0,5 fok különbségnél el szokott kezdeni hűteni/leszabályozni.
2023. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű szobatermosztáttal nem lehet megoldani?
2023. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Látom a pirosozásból, hogy nem értetted meg te sem és mások sem.

Ezekbe a cuccokba nem fognak neked preciz szenzort tenni. Háztartási készülékekben ±1-2 fokos pontosságú szenzoroknál sokkal jobban nem tesznek bele, mert nem vennéd meg a klímát ha 40-50k-val többe kerülne. Ezt próbál elfogadni, hogy egy átlag otthoni klímaberendezés sosem lesz tizedfokra pontos! Meg úgy általában az összes olyan cucc amiben hőérzékelő van.

Ráadásul van a termosztátoknak tehetetlensége is, az még az érzékelés pontatlanságára rárakódik.


"mindkettő viszonylag precíz."

Látod, még igazat is adsz nekem "viszonylag". De azért a pirosat belenyomod kis butus!


"meg a távirányítón is."

És az hol van? Az öledben, kezedben, stb. Hogy a pék farkába lenne már pontos a mérés? Nem csak jó szenzor, de pontos mérési módszer is kell.


"jó hőmérsékletet mutatnak."

Honnan tudod mi a jó? Honnan tudod, hogy a másik hőmérők amihez méred azok jót mutatnak? Sehonnan.


"A hőfokszabályzó érzékenységével van bajom."

Hát ha ilyen okos vagy, akkor hívj szerelőt és cseréltesd ki.


"Egy hűtő/fűtő berendezésen, 0,5 fokos érzékenység is soknak számít"

Jah iparban talán. Háztartásban nem. Fogd már fel, hogy a te géped, meg úgy általában a háztartási gépek nem pontosak. A hús ugyanúgy megsül 195 és 205 fokon is.


"Itt a hőmérséklet precízen le van mérve"

Nem, nincs. Sokadjára mondom!


"összesen 4 fokos ingadozást enged."

Ezt is sokadjára mondom, hogy ez OK.


"Így már érthető?"

Értettem először is, én nem vagyok debil mint te!


"És érthető, hogy ez qrvára nem fér bele?"

Igen. A klímások álma vagy.

Kezd csak el méregetni a sütőt, bojlert, radiátort, airfryert, ... és az ideg szét fog k.ni amikor meglátod, hogy mekkorákat tévednek. Főleg a bimetálosak.

2023. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Inverteres klíma? A nem inverteresek jó nagy hiszterézissel dolgoznak, hogy ne kelljen 15 percenként ki-be kapcsolhatni a kompresszort.
2023. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös, én meg a nyekergésedből látom, hogy sokadszorra sem sikerült felfognod, és még te mersz engem debilnek, ezzel a szánalmasan csökött agyaddal!


Akkor leírom harmadszorra: Pontosan mér a gép! Egy ilyen egyszerű, bővítetlen tőmondatot sikerül felfognod???

Pontosan kiméri a 2 fokot, mindkét irányba, és utána kapcsol.


És mi az, hogy hol van a távirányító?? Nem tök mindegy, te végtelenül ostoba jószág?! Ha mondjuk a kezemben van, akkor az annyit befolyásol, hogy gyorsabban felmelegszik, de az 2 fok, attól még 2 fok marad, te birka!


Esetleg más válaszoló, akinek kifejlődött az agya, és nem hasonlít egy bojlert egy digitális hőmérőhöz, meg a használati melegvizet, a szoba hőmérsékletéhez, tud erre megoldást? (Csak úgy mondom, átlag szoba termosztát 0,2 fokos pontosággal kapcsol ki/be, okoska törpike!)

2023. júl. 22. 22:32
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, inverteres.
2023. júl. 22. 22:35
 9/11 A kérdező kommentje:

"Háztartási készülékekben ±1-2 fokos pontosságú szenzoroknál sokkal jobban nem tesznek bele,"


Legócskább szobatermosztát 0,2 fokos érzékenységgel dolgozik.


" otthoni klímaberendezés sosem lesz tizedfokra pontos" Nem beszéltem ilyen igényekről 1 fokos pontosságról beszéltem, ha amnézia gyötörne.


Látod, még igazat is adsz nekem "viszonylag". De azért a pirosat belenyomod kis butus!"

Igen, viszonylag butuskám, mert a digitális kijelző fél fokos lépcsőkben mér, és pontosan visszajelzi a valós hőmérsékletet, tehát a gép mindkét hőmérője minimum 0,5 fokos érzékenységű, ez tény. Nem vitatható.


""meg a távirányítón is."


És az hol van? Az öledben, kezedben, stb. Hogy a pék farkába lenne már pontos a mérés?"


Ezt hogy a pék farkában gondoltad, hogy az ölemben, kezemben, egyéb helyen miért is ne tudna pontosan mérni???

Butuskám, pont azért találták ki ezt a mérési módszert, hogy a távirányító környezete legyen lemérve, ha a hűtőbe teszem, akkor azt méri le, ha feldugom a seggedbe, akkor azt méri le. Pontosan.


"jó hőmérsékletet mutatnak."


Honnan tudod mi a jó? Honnan tudod, hogy a másik hőmérők amihez méred azok jót mutatnak? Sehonnan."


Jaj, hagyjuk már ezt az okoskodó akadékoskodást, akkor honnan tudod, hogy nem a mártixban vagy, és nem csak szimuláció az életed... lehet ennél szánalmasabb érvelés?


""Itt a hőmérséklet precízen le van mérve"


Nem, nincs. Sokadjára mondom!"


Ja, nem tudtam, hogy te laksz itt...

2023. júl. 22. 22:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van állandó klímásod, egy kérdést felé megér!


Én legalábbis megfagynék/megsülnék.

24 fok kevés, 28 fok sok nekem.

2023. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!