Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vízlágyító által előállított...

Vízlágyító által előállított víz marhat?

Figyelt kérdés

Van egy gyantás vízlágyítónk, 0 német keménységi fokú vizet állít elő. Eddig nagyon szerettük, sehol egy kis volt vízkövünk sem volt. A krómozott csapokon a napokban észrevettünk foltokat, ami nem vízkő, olyan mintha megmarta volna valami. Nem használunk vegyszert ami megmarhatta volna. Hallott valaki ilyenről, hogy a lágyított víz károsította a krómozást?

4 hónapja lett beszerelve a vízlágyító. Előtte tényleg makulàtlanok voltak a csaptelepek. Vegyszer nem érte őket.



2023. aug. 13. 18:06
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ismerem az ioncserélő-gyantás technikát (kémiát), de ilyet soha nem feltételeztem volna.

Krómhibát is tapasztaltam sajnos, de csak sav, vagy minimum sósavgőz miatt.

Pontosan nem is tudom most kémiailag megfogalmazni, de amikor a sósav reakcióba lép a vízkővel és még a képződő gáz is kártékony, ami a vizes / párás krómfelületen foltot okozhat, miközben a vízzel reagál.

Sajnos akaratlanul is lehet ilyet okozni (ámbár ki akarná és mégis).

2023. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A regeneráló só miatt előfordulhat, hogy a regenerálás után sós a víz.

Nem tudom, h a krómozást el tudja-e színezni.

2023. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!