Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem indul a melegvíz?...

Lady justice kérdése:

Miért nem indul a melegvíz? Buderus Logamax.

Figyelt kérdés

sziasztok, tud valaki segíteni vagy korrekt buderus szerelöt?


van egy buderus logamax-om. nagyon jó gép soha nem volt gond vele.


sajnos a karbantartás sokáig nem volt megcsinálva, aztán mikor jöttek karbantartani, az egy 5 perces porszívózás volt.. utána jött egy öreg aki szétszedte rendesen, kipucolta, karbantartotta, ment is tovább.


egy éve volt az elsö meghibásodása, az ionizációs elektróda lett cserélve és szépen ment tovább, ahogy a nagykönyvben meg van írva. kb 2 hete nem indul el a meleg víz, azonnal kigyullad a piros égö. az elektróda úgy látszik egy évet sem bírt ki, ami elég fura, alig volt használva (vagy az se jó?), cserélve lett az elektróda. akkor kipróbáltuk az öreg szerelövel és ment rendesen. kipróbáltuk több alkalommal minden helyen a meleg vizet és rendben volt. a fütéssel nincs gond.


na akkor az öreg szerelö ahelyett hogy szakszerüen csavarozta volna, ahelyett hogy szétszedte volna hogy szakszerüen tudja csavarozni, elkezdte feszegetni (mert lusta volt hogy szétszedje és rendesen tudja csavarozni) hogy vissza tudja csavarozni. az elektódát is így cserélte ki. a csavarozás után megint nem indul be. az egyik fórumon írták hogy a víznyomás kapcsolót kell finoman megkoccintani. az öreg úgy látszik már nem ért hozzá. jó erösen rácsapkodott meg más csövekre is, hiába szóltam rá hogy FINOMAN MEGKOCCINTANI.


azóta nem indul többet a melegviz, pedig elötte jó volt már.. nem egyszer, nem kétszer, hanem 4-5 alkalommal lett próbálva minden helyen és müködott rendesen.


az öreg szerint most romlott el.. szerintem meg nem szakszerüen járt el.


tudna esetleg valaki valamit mondeni? elöre is köszönöm.



2023. szept. 10. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem értesz hozzá, ne bonyolítsd a dolgot. Ők se nagyon erőlködnek a hiba diagnosztizálással, tulajdonképpen amíg az ügyféllel kifizettetnek mindent, addig nincsenek is rákényszerítve erre.

Gynítom hogy az elektródának semmi köze a hibához.

A panelt kellene tesztelnie hozzáértőnek. És itt kezdődnek a bonyodalmak. Ezt nem fogja neked senki megtenni, tehát ki vagy szolgáltatva a drágán panelcserét ajánlónak, vagy az egész gépet lecseréled.

A tesóm kazánját is több "híres" szerelő látogatta nem kevés pénzért és nem lett jó végül, így nincs vesztenivalóm alapon én álltam neki a dolognak.

Vettem két hibás panelt, 3 ezret megért. Egyiknek sem a gyűjtás volt a baja, így ki tudtam méregetni és összehasonlítani az értékeket, amiről kiderült hogy a nagyfesz trafó a hibás. Illetve a trafó egyik tekercs kivezetése volt szakadt, néha átütött, néha nem. Megforraszttottam, a mai napig működik, ennek 4-5 éve.


Miközben ezeket írtam, rákerestem a jófogáson:

[link]

2023. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igen a panelt jó volna tesztelni.


Nem, én nem akarom szerelni, csak hozzáértöt találni, aki tényleg ért hozzá, és szeretném elkerülni a lehúzós szerelöket.


Néztem a hirdetés linkjét.. Pont debrecenben van, én meg bp-en :D

2023. szept. 13. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:

"Pont debrecenben van, én meg bp-en :D"

Nem muszáj személyesen átadni.

2023. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!