Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indukciós főzőlap + sütőnek...

Indukciós főzőlap + sütőnek elég a 4-es mcu külön áramkörön, és a 32 A kismegszakító?

Figyelt kérdés

A főzőlap kb 7000 W a sütőt nem tudom olyan 3000 lehet.

Most azon a fázison 16A-es kismegszakító van (csak a főzőlap és a sütő van rajta) az gondolom kevés ezért kérnem kell bővítést az MVM-től.



2023. szept. 11. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Kipróbálod, és ha jó, akkor hagyod. Ha kevés, akkor kérsz többet.
2023. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háát az is kérdés hogy mennyi áram megy be egyáltalána lakásba/házba


Régebben épült házaknál megszokott volt a 25A max

Mostanában már 32A-t szoktak bevinni a villanyórától, mert azt ingyen lehet kérni.


De ha a tűzhely megeszi mind a 32A-t vagy a jelentős részét, akkor vajon mi vana a hűtővel, vasalóval, esetleg mosni akarsz főzés/sütés közben klima van-e esetleg stb...


Érdemes szakember tanácsát kérni még a tűzhely megvétele előtt...


Meg aztán vannak kisebb teljesítményű tűzhejek

pl jó a kombinált tüzhely is( gáz a főzésre, villany a sűtésre)

2023. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A főzőlap minden bizonnyal háromfázisú, így egy fázison kb 13 Amper kell neki. Önmagában elég neki fázisonként a 16, de ha a sütőt is bekapcsolod mellé már le fogja durrantani azt a fázist amin osztoznak.
2023. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


2-es: 3 fázisom van, amiből 2 megy a többi fogyasztóhoz és az elég is.

A főzőlap/sütő pároshoz érdekelt hogy elég e a 32 Amper 1 fázison


3-as:

igen 3 fázisú a lap de csak 1 fázissal tudom bekötni.


4-es vezeték az elég, azt tudjátok esetleg?

2023. szept. 11. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:

"4-es vezeték az elég, azt tudjátok esetleg?"

Megfelel.

2023. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem mondom, hogy nincs 3 fázisú platni, de amely kb 2 tucat kapható gyártmány paramétereit néztem, azok mind 2 fázisúak voltak, 2x16 A max igénnyel - természetesen egy fázisról is üzemeltethetőek voltak.


10 kW egy fázison az 43 A. A 4 kvadrátmilliméteres vezetékre a helytelenül alkalmazott oszlop a jelenleg érvényes szabványbeli táblázatban 26 A terhelhetőséget ír, a helyes oszlop meg 32 A-t. A régi magyar magyar szabvány az 45 A-t, aszerint tehát megfelelő. Mondjuk az a környezeti hőmérsékletet 5 celsiussal kevesebbre vette, mert 79-ben még nem melegedtünk annyira.

Ennek fényében döntsél, a felelősség a tiéd.

2023. szept. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a főzőlapot. Fullon ad ki 6900 W-ot és max 2 fázison vagy 1 fázison lehet bekötni. Érdekes, hogy amit adtak hozzá vezetéket bekötésre az 5 eres, de szemre 1,5-es vezetékek vannak benne. (Bosch)
2023. szept. 12. 12:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!