Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ezzel a hibával mit lehetne...

Ezzel a hibával mit lehetne csinálni a hűtőmnél?

Figyelt kérdés

No frost alulfagyasztós hűtőm van, és rendszeresen befagy a fagyasztó, aztán elkezd melegedni a hűtő mert a jég miatt nem áramlik a levegő.

Most már vagy harmadjára olvasztom le, akkor 2-3 hétig jó majd újra befagy.

Arra gyankszom, hogy:

Ugye hátul kijön a cső amin a víz folyik ki a kis tartályába/tárolóba.

Ez a cső U alakban megy.

Ma leolvaszottam és nem folyt ki a lyukon a víz...néztem hátul, lehúztam a csövet és azonnal kifolyt az összes víz.

Ugyanis, én azt feltételezem, hogy az U alakban megáll a víz, és nem megy felfelé hanem a hűtőben marad és az elterül a fagyasztó részben ezért fagy szét mindig.

A hűtő 6 éves, ezáltal a cső is, egyébként nincs elrepedve, vagy eldugulva.

Mivel ez gyárilag így van megoldva gondolom működnie kéne, meg biztos minden hűtőben így van nem tudom.

Ha leveszem a csövet és a hűtő mögé folyik az megoldás lehet?Mert akkor a fizikának emgfelelően csak lefelé tud folyni, tehát mindenképp ki fog jönni.Azért nem akarom hogy elrohassza a csempét/hűtő alját, nem tudom egy leolvasztással mennyi víz jut ki, és hogy az elpárologna e.


2023. szept. 15. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Vezesd ki mùa tartóba , bő fél litert ereszt ki . Anno régi gèpeknél a motor olajtartálya felett volt műa edény . Ebbe engedte a parat vagy teljes leengedeskor a vizet , félig volt ....
2023. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy fotó sokat lendítene a dolgon.
2023. szept. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 D.O.81 ***** válasza:

A "nofrost" nem mindig jelenti azt, hogy alul felül nem fagy le. A legtöbb hűtőberendezésben csak a hűtőrészt olvasztja le a fagyasztót nem.

A fagyasztó rendszeres eljegesedése a fagyasztó ajtajának gyakori nyitására, illetve annak eldeformálódására vezethető vissza. Az utóbbi egy A4-es papírlappal könnyen detektálható, a javítása meg némi fizikai erőkifejtéssel az ajtó elcsavarásával megoldható.

2023. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!