Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Véletlenül felporszívóztam a...

Véletlenül felporszívóztam a hepa szűrő nélkül! Lehet valami baj?

Figyelt kérdés
Kitisztítottam a hepa szűrőt és kitettem száradni, erről megfeledkezve viszont beindítottam a porszívót és felporszívóztam vele egy szobát. Lehet valami baj belőle?

2023. szept. 21. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Régen nem is volt a porszívóban hepa szűrő... kb. volt a porzsák és annyi. Senkinek nem lesz semmi baja. Az egy kényelmi dolog, hogy ne az legyen, hogy a porszívó elején beszívod a port, a másik oldalon meg kimegy rajta...
2023. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gorenje SVC216FR porszívó.
2023. szept. 21. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha a motor után van ez a szűrő, tehát a kifújt levegő útjában akkor nincs semmi baj.

Ha a motor előtt van akkor lehet baj. A motor összeszívhatott elég sok port ami nem tesz jót neki.

2023. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Sok háztartásban nincs is hepa szűrős porszívó.


Annyi, hogy így valamennyi finom port kinyom a porszívó a hátulján.

2023. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Közben látom kiírtad a tipusát. Megnéztem a használatit, ez úgy néz ki a bemenő levegőt szűri.

[link]

63. oldal.

Úgyhogy szinte minden amit beszívott az átmehetett a motoron is. Ha nem túl mocskos a szoba akkor talán nem lett baj és megúszták a motor csapágyai.


4.-hez: ez az útmutató is HEPA szűrőként emlegeti, meg kb olyan lett ez a kifejezés mint a stihl fűrész, vagy a flex.

2023. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha porallergiás asztmás vagy, akkor rohanod lehet tőle (de már éreznéd). Ha a gyereked az, akkor jól szellőztess ki, mielőtt a kérdéses szobába engednéd.


Ha nincs ilyen problémátok, és nem a motorvédő szűrőt nézted hepának, akkor nincs gond.

2023. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos sokan azt se tudják hogy mit jelent, és melyik szűrő micsoda.

A másik pedig hogy a szűrők nagy része semmit sem ér, csak illúzió és lehúzás.

2023. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Ennél a konstrukciónál, a hengeres vagy kúpos formájú, mosható szűrő után szokott lenni még egy motorvédő szűrő, talán az megfogta az anyagot, vagy részben át is engedett valamit, de legalább a motort, lapátokat megvédhette.

Bár nem értem, ha az eset után belenéztél, akkor ezt nem láttad, hogy mi történt?

A motorvédőt ezek után valószínűleg cserélni kell, esetleg egy másik porszívó segítségével visszirányban megtisztítani, illetve a szerkezet többi részét is.

2023. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A pirosozóknak kimásoltam a HEPA szűrőről szóló rész, nehogymár meg kelljen keresniük

Tessék kattintani: [link]

Lehet ez nem HEPA, de a leírás így írja, ezért így mondja a kérdező is.

Úgy néz ki van előtte egy rács és talán mögötta a Mérnok Úr álral említett újabb szűrő. Vagyis a nagy darabokat nem szívta be a motor.

De ami ezeken átment azt szépen megcsócsálta a motor és bejuthatott a csapágyakba is. Majd meglátja a kérdező hogy mikor kezd el daráló hangja lenni. Reméljük sokára.

2023. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ugyanígy jártam, még a kérdéses porszívó is egyezik. Kérdező,lett valami baja a porszívónak,vagy neked?
2023. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!