Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőszekrény pár óra működés...

Hűtőszekrény pár óra működés után nem hűt rendesen, míg újra nem indítom. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van egy használt hűtőszekrényem, ami bekapcsolás után lehűl kb 4-5 fokra, fagyasztó része -18-20. Pár órán át így működik, utána elcsendesedik és fel enged egész +20ig a hűtő, és 0 fokig a fagyasztó. Csak akkor hűl le újra ha újra indítjuk az egészet. Mi lehet a baja?

2023. szept. 30. 12:55
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

-10°C körül állitsd be a mélyhűtőjét, hátha jobban bírja.

Amennyiben feltételezzük, hogy ez nem egy "rendes" fagyasztó, csak egyszerű mélyhűtős szekrény.

Normális esetben ezek is lehúzhatók -20°C-ra, de elképzelhető, hogy a tiédben már probléma van a hűtőközeggel, ezért egy ponton "elengedi" magát és leolvad. Főleg meleg időben fordul elő, láttam már ilyet magam is, öreg gépnél.

Ajtószigetelés is ellenőrizendő.

2023. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Hogy érthetőbb legyen, az egyszerű szekrény mélyhűtője, ha le is húzható -20 °C-ra, de nem épp erre tervezett.

Továbbá szokott lenni egy állítható zsalu a mélyhűtő alatt, az sem mindegy, hogyan áll.

2023. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ajtószigetelés hibája kizárható, ez nem lehet probléma, mert első bekapcsoláskor gond nélkül le tudja vinni szoba hőmérsékletről -20 fokra a hőmérsékletet.


A leírásból nem derül ki, hogy elektronikus vezérlésű (computer paneles) vagy hagyományos hűtő, amin csak egy tekergetős termosztát van!


Nekem a hűtőközeg-hiány sem egyértelmű, mert hiány esetén nem bírna a bekapcsoláskor sem teljesíteni.

2023. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ajtószigetelést nem azért írtam, mintha ez lenne a dolog lényege.

De az, hogy egy hűtőszekrény váratlanul leolvad, ugyanakkor nincs kimutatható hiba, egy kis pihenő után normálisan működik, számomra is ismerős.


"Pár órán át így működik, utána elcsendesedik és fel enged"


Pontosan mit is értesz ezen, elcsendesesedik, de szokatlan hangot ad a kompresszor? Milyen hangot?

2023. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
valószínüleg a termosztátja szar
2023. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kapcsolót kell cserélni.
2023. okt. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Persze, ha a termosztát nem kapcsol ki egyáltalán, az gond.

Akkor nem is tudod beállítani -10 °C-ra, ahogy említettem az elején.

2023. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!