Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tefal vagy Panasonic kenyérsüt...

Tefal vagy Panasonic kenyérsütőt vegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor használnánk, főleg teljes kiörlésű kenyeret készítenénk, banánkenyeret, kalácsot. Jó lenne zsömlét vagy bagettet is készíteni vele.

Automatát akarnék, hogy mindent adagoljon magának.


Olvastam, hogy valamelyiknél (talán Panasonic) nincs élesztő adagoló.


Hogy kell ezt elképzelni? Jelez pl 20 percenként a gép, hogy tegyek bele ezt vagy azt? Mit jelent, ha nem automata egy gép?



2023. okt. 1. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Elnézést hogy közbe szólok.

Én a helyedben egy dagasztó gépet és egy elektromos gőzsütőre ruhaznek be.


A jó kenyér titka a megfelelő hőmérséklet az elesztőnek, a megfelelő dagasztás és a megfelelő sütő.


Az első rajtad múlik, második a gépen, harmadik egy jó gőzsütő aljába beteszel egy tepsi vizet, raalitod full gőzre es nagyon jó kenyered lesz🙂

2023. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan automata, ami adagolja a lisztet, cukrot, vizet, élesztőt


Nem létezik

2023. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Pont a Panasonicnál szokott lenni élesztőrekesz, de melyik típus pontosan, azt te tudod.

Ennek önmagában nincs nagy jelentősége. Többi gépnél a sütőformába alulra teszed a vizet, rá a liszt és egyebek, végül a száraz liszt tetejére rakod az instant élesztőt. Így nem érintkezik a vízzel és akár több óra múlva is időzítheted a sütés elindítását. Ezt azok szeretik, aki mondjuk reggelre akar friss kenyeret időzíteni, de igazából ez sem olyan lényeges.

Ha viszont azonnal indítod a sütést, úgyis rögtön bekeveredik az élesztő is, ezért nem számít a szeparáció.

A magvak betöltésére figyelmeztet egy sípolás, a dagasztás befejezése előtt valamivel, ha jól emlékszem.

Panasonicnál más a filozófia, alulra ajánlott tenni a lisztet, felülre öntöd a vizet.

Az élesztőt csak később adagolja be magának a tetőből, automatikusan. Magvakat szintén a megfelelő időben beadja, de ezt is nézd meg, van-e hozzá rekesz.

2023. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Az automata azt jelenti háztartási kenyérsütőknél, hogy a kiválasztott programnak megfelelően az elejétől a sütés végéig magától csinál mindent de a hozzávalókat neked kell kimérned és a keverőüstbe tenned a kiválasztott receptúra alapján. Amelyiknél van külön élesztő és adalékanyag adagoló is ott is az általad kimért anyagok kerülnek bekeverésre csak ez esetben a gép adagolja a tésztához a kellő időben és elosztásban. Mint pl a mosógépnél a mosószer és öblítő adagoló. Ott van még az időzítő, az csak annyit csinál, hogy a megadott idő elteltével kezdi el a program futtatását, szintén mint a mosógépeknél.
2023. okt. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, ha majd feladom a gépkeresést lehet ez lesz.😊 Egyelőre olyat keresnék, ha lehetne ami megveszi és ki is méri helyettem a hozzávalókat, mert még a konyha közelében is gyűlölök lenni.


2. és 3.: Köszönöm a magyarázatot!😊 Viszont én ha azt szeretném, hogy reggelre legyen kész a kenyér akkor automata kellene? Nem automatával akkor ez így nem is olyan jó? A nem automata is összekeveri a hozzávalókat és nekem csak kimérve fix sorrendbe bele kell öntenem őket?🙃 Bocsánat a sok kérdésért.

2023. okt. 2. 09:19
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Félreérted, ezt az "automata" szót nem is használják általában, vagy csak ritkán, lényegtelen. Mindegyik automata.

Háztartási kenyérsütő gép van. Angolban bread machine, bread maker.

Ezek mindegyikét lehet késleltetett indításra programozni. Ilyenkor azt állítjuk be, mikorra készüljön el a kenyér, illetve péksütemény.

Például az egyik legelterjedtebb processzorfajta a kenyérsütőknél, amikor max. 13 órára tudod beállítani, 10 perces lépésekben.

Ha például 10 órára állítod, akkor 10 óra múlva fejezi be. Nyilván annyival előbb indítja mondjuk éjszaka, hogy akkorra pont kész legyen.

Gyakorlatilag egyetlen kivétel a magvak vagy egyebek adagolása, amit éjszaka nem akarsz megtenni, ha nincs ilyen adagolója.

Ezt az összetevőt vagy nélkülözöd egy átlagos gépnél, vagy ha nagyon akarod, beteheted előre a többihez azt is, legfeljebb ki kell kísérletezni, hogy mik a lehetőségek.

Bizonyos magvak karcolhatják vagy koptathatják a teflont, esetleg az sem mindegy.

2023. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!😊 Az zavart össze, hogy olvastam egy véleményt arról, hogy valaki az élesztő adagolóját hiányolja.


Szerintetek a Tefal vagy a Panasonic márka megbízhatóbb? Jó lenne összegyúrni őket. A Tefalnak sokkal jobban a receptjei és bagettet és zsömlét is szeretnék sütni, de erről a márkáról olvastam, hogy kopik róla a bevonat és nem lehet beállítani külön dagasztási időt. Lángos és fánk tésztát is készítenék.

2023. okt. 2. 11:46
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Panasonicot tartják komolyabbnak, ami saját konstrukció. Vagy nagyon ritkán adják ezt a nevet Kínából rendelt géphez, most nem is ugrik be, láttam ilyet a neten, vagy csak rémlik valami.

Tefal adja a nevét a francia Moulinex tervezte gépcsaládhoz, vagy a német Clatronic-alapú gépekhez, ezeket Kínában gyártják.

Utóbbival lehet valamivel gyakrabban találkozni, különféle neveken.

Van olyan széria is, másfajta processzorral, amelyiknél egyedi programozás lehetséges, testreszabható időzítésekkel.

Egy másikhoz még kenyérbe dugható hőmérő szonda is tartozék, az ideális hőmérséklet beállításához.

A mellékelt receptek alkalmazhatók más gépekhez is, ezek nem kőbe vésett dolgok, sőt olyan is van, hogy a gép receptje nem is alkalmas a hazai alapanyagokhoz, például nálunk másabbak a liszt paraméterei stb., korrigálni kell valami mennyiséget.

Mindamellett az egyszerű kínai gép is megfelelő, csak ki kell tapasztalni. Kellemetlenebb, amikor túl gyakran tönkremegy a sütőforma csapágyazása, illetve szimmering. Vagy máskor a bordásszíj szétmállik.

Teflon kopását befolyásolhatják a felhasználói szokások is. Például hagyják pörögni dagasztásnál, hogy súrolja a teflont az anyag.

2023. okt. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem ez van, imádom. Tk kenyeret sütök általábsn mert diétát kell tartanom.


[link]

2023. okt. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!