Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A Dolce Gusto kávéfőzőn...

A Dolce Gusto kávéfőzőn használhatom a hideg kávé funkciót forróként jelzett kávéfajták lefőzésére?

Figyelt kérdés

A kávégép nyílván nem tudja, hogy milyen kávét helyezték belé, hiszen a kapszulák egyformák. A mellékelt használati utasításban azonban KONKRÉTAN fel van sorolva, hogy melyik kávéfajtánál kell a forró, és melyiknél a hideg vizet átengedni.

Ha bármelyik kapszulát elviszi hideg/forró vízzel is, akkor minek a felsorolás? Vagy nem viszi el? Még nem mertem megkockáztatni.



2023. okt. 3. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

A rendes darált kávébabból szerinted hidegvizzel milyen kávé készül?

Max az instant esetén lehet hidegvizet használni, de rendesnél csak enyhén színezett vizet kapsz.

2023. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Használhatod persze... csak olyan fosóskávéd lesz hogy nyüszítve fogsz a wc-n ülni egész délelőtt.
2023. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Lehet, hogy nem jól vázoltam fel a problémámat.

Az alábbi linken látható a füzet egy oldala, amit a Dolce Gusto kávégépemhez mellékeltek.

[link]


A kép legtetején a piros és kék pötty azt jelzi, hogy a közöttük lévő kart a középső (nyugalmi) pozícióból jobbra (forró átfolyó víz) és balra (hideg átfolyó víz) is lehet mozdítani. Azaz ezzel a géppel forró és hideg vizet is át lehet folyatni a kávékapszulán, miközben lefőzzük azt.

Csakhogy, a kép azt is mutatja, hogy a "Chococino" kimondottan forró, a "Cappuccino ice" pedig kimondottan hideg átfolyó vízra van tervezve.


Na és az eredeti kérdéseim:

1, Felcserélhetem a két kapszulát? Tehát a "Chococino" lefőzhető hideg vízzel, és a "Cappuccino ice" forró vízzel?

2, Mert ha felcserélhetőek, akkor mi értelme ennek a besorolásnak? A füzetben ugyanis sok kapszula típus szerepel, de mindegyiknél csak a piros vagy csak a kék jelzés található. Pedig szerintem a kávégép nem tudja, hogy épp melyik típusú kapszulán akarok vizet átengedni.

2023. okt. 3. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:
túl van ez tolva, kotyogós, oszt jó napot!
2023. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor hagyjuk. Azért köszi a semmitérő hozzászólásokat.
2023. okt. 4. 07:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy ember tolja túl. Az te vagy.

Ami meleg azt meleggel, ami hideg azt hideggel csináld oszt jónapot.

Így találták ki a gépet és a kapszulákat is, hogy neked a legjobb legyen.

De egyébként kérdés feltevése nélkül is már régen kipróbálhattad volna...

2023. okt. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Féltem, hogy így tönkreteszek valamit a gépen, ha ezzel összezavarom
2023. okt. 4. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Használhatod mind a 2-vel. Én is sokszor felesbe főzöm le hideg/meleggel mert úgy rögtön iható. Nyilván amit ír egységet ha pl 6 egység víz kell 1 kavehoz, akkor 3 forró és 3 hideg egységgel főzöm le.
2023. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 8-as válaszoló! A tiéd az egyetlen használható hozzászólás! Ment a zöld pipa!
2023. okt. 27. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!