Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Légkondicionáló, klíma szakemb...

Légkondicionáló, klíma szakemberektől kérdezném, mi a véleményük a 3 problémámról?

Figyelt kérdés

2,5 éve lett felszerelve a lakásomban 2 db AUX klíma, 2 külön szobába.

A szerelőt ismerősök ajánlották, de később kiderült, hogy teljesen kezdő a szakmában. Végzettsége és szükséges engedélye volt hozzá, hogy felszerelje, de tapasztalata és szakmai tudása szerintem nincs.


A két klíma felszerelése miatt, egy 58 nm-es panel lakásba, összesen 5 alkalommal jött. Első alkalommal csak kifúrta a lyukakat. Nagyon lassan dolgozott és folyamatosan nézegette a szerelési utasítást.

Ha ezt tudtam volna, akkor persze nem őt hívom.


Azóta évente 2 alkalommal tisztítja, de csak a belső egységeket. Szerinte a külsőt nem kell. A belsőket átmossa, állítólag valamilyen vegyszerrel, amitől 6 hónapig nem szaporodhatnak a klímában a baktériumok és gombák. Valóban van ilyen klíma tisztító szer vagy csak hiteget?


Két gondom van a klímákkal:


1. Az egyikből időnként büdös, ecetre hasonlító szag árad és olyan büdös lesz tőle a szoba, hogy ki kell szellőztetni. Ez akkor is előfordul, ha előtte kipucolta a klímát, szóval, nem koszos.

Panaszomra azt mondta, hogy lehetséges, eldugult a kondenzvizet elvezető cső. Eljött, a belső egységnél vizet öntött a csőbe, kint rendesen kifolyt, erre azt mondta, nincs eldugulva, rendesen folyik. Ezután kipucolta (átmosta folyadékkal) a klímát és azt mondta: "Most talán nem lesz szag".

Néhány nap múlva ismét éreztem a szagot, semmi nem változott.

Felhívtam, elmondtam neki, erre csak ennyit mondott: "Hát, nem tudom, pedig most nem kellene, mert tiszta..."

Szóval, fogalma nincs, mi okozza. Már 2,5 éve.


2. Klímák felszerelése után az első 1 évben fűtés közben teljesen csendes volt mindkettő. Tavasszal és ősszel fűtünk a panel lakásban, amikor nincs távfűtés.

Ezután, az első 1 év után, pont a klímák tisztítása után, mindkettő fűtés közben elkezdett furcsán zúgni. Ez nem egyenletes zaj, hanem váltakozik, néha erősebb, néha gyengébb, nagyon furcsa.

Nagyon zavaró, éjjel nem tudunk tőle aludni. Nekem úgy hangzik, mintha erőlködne működés közben. Vagy valami belül fizikailag akadályozna a levegő áramlását. De lehet, hogy tévedek.


Panaszomra azt mondta, hogy a következő klíma tisztításnál megnézi, mi a baj.

Nyár elején eljött, kitakarította/átmosta mindkét belső egységet (a külsőkhöz szokása szerint nem nyúl hozzá), nézegette és azt mondta, nem tudja, mi a gond, talán most már nem fog zúgni, mert ki van takarítva, majd idővel kiderül.

Bekapcsolta a fűtést, hogy hallja a zúgást, de a fűtés nem indult be, mert a kánikula miatt a klíma nem tudott fűteni. Legalábbis ezt mondta.

Szóval, nem tudta meghallgatni, hogy zúg. Ezután a távirányítón megmutatta, hogy lehet beállítani a "csendes üzemmódot" és azt mondta, fűtési szezonban próbáljam ki, biztosan nem fog zúgni.

Hát kipróbáltam, ennek ellenére most is ugyanúgy zúg.


Furcsa, hogy mindkettő zajos, két külön szobában. Ha ez a zúgás esetleg normális jelenség lenne, akkor nem értem, az első 1 évben miért nem volt ilyen? Mi történt a klímák tisztítása során, hogy azután elkezdtek zúgni?


3. És végül egy ismerősöm észrevétele: nézegette, mi lehet a baj, bár ő nem szakember, de próbált segíteni. És akkor véletlenül észre vette, hogy az egyik klímánál a belső és külső egység között a kábel hosszúságában nincs meg a 3 méter. Azt mondta, hogy a garanciához a gyártó elvárja a 3 métert!

Lemértük bent + kint a kábelt, összesen: 1,7 méter. Beleszámítva azt is, ami a falban van.

Megkerestem, elolvastam az iratokat, valóban 3 méter a feltétel a garanciához, a gyártó ezt leírta.

Megjegyzem: a mester nekem ehhez a klímához külön 4 métert számlázott. Külön kifizettem, mert nem tudtam, hogy alapból járna hozzá a 3 méter.


Az ismerősöm még azt mondta, hogy bár ő nem ért hozzá, feltételezi, hogy a 1,7 m feletti hosszát a kábelnek talán feltekerte a mester és elhelyezte a külső egységen belül? Szerintem oda nem fér be.



2023. okt. 6. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
A külső részét is tisztítani kell.
2023. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Olyan kiváncsi lennék hogy az emberek mitt várnak az ilyen kérdésektől. Szerinted innen látatlanba honnan kéne tudnunk hogy mi rohad a klimádban??


Hivjálki egy másik szerelőt aztán majd kiderül.

2023. okt. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
88%

Ez egy felelőtlen szélhámos ember. Sajnos minden szakmában van ilyen. Elvégeznek egy tanfolyamot, a munkát elbasszák, a pénz kell, de a felelősség nem. Bátyámék is így jártak sajnos. Nem veszi fel a telefont a "mester" vagy 2 hónapja.

Igen, kell a 3 méter cső, ezzel át lettél verve. Alapból jár minden klímás cégnél, nem kerül több pénzbe.

Nem is tudom hogy lehetne felelősségre vonni ezt az embert. Nem fogja megcsinálni rendesen, ebben biztos lehetsz. Mert nem tudja, okosabb nem lesz.

Tudod, mi a gáz az egészben? Kénytelen leszel kihívni egy másik szerelőt és egy vagyonba fog neked kerülni, hogy rendbe hozzá az elb@-ot dolgokat. Ha egyáltalán lesz aki vállalja. Senki sem szereti javítani másnak a sz@-át.

2023. okt. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
22%
#2: Nagyon bunkó vagy. Nyilván nem tudjuk mi rohad a klímában de tanácsot, véleményt kulturáltan lehetne írni: mit tegyen a kérdező, mihez kezdjen. Mi lehet a lehetséges hiba, miben tévedett a szerelő. Egy jó tanács segíthet a szerelőnek is hogy hol keresse a hibát. Inkább ő találja, csinálja meg garanciálisan, mint egy új, idegen ember. Minden új mester egy zsákbamacska, lehet lenyúlós csaló az is.
2023. okt. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Szoval van egy 2,5 eve vett klimad, amit egy tudatlan barkacsmajom szerelt be a lakasodba, ami teny mar a beszereleskor is feltunt neked, de meg a masodik napon sem rugtad ki, amikor egy kb 2 oras munkat 4 napig vegzett. Majd, evente problemad volt a klimakkal, de meg mindig ot hivtad, ahelyett, hogy egy IGAZI szolgaltatot hivtal volna.

Most pedig tolunk varod el, hogy innen talaljuk ki, hogy hol buszta el ez a barkacsmajom.

Erdekes elgondolas, de nem fog mukodni.

(egyebkent az eseted klasszikus pelda arra, hogy miert nem szabad ismeros altal ajanlott, az ismeros rokonat/baratjat megbizni semmilyen munkaval)

2023. okt. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megkerestem eddig négy céget, egyik sem vállalta, hogy másnak a munkája után dolgozzon, javítson. Azt javasolták, hogy rajta hajtsam be a javítást, karbantartást, mert az ő felelőssége, garanciálisan ingyen kell, hogy kijavítsa a hibákat.

Még azt mondták, hogy ha valaki más mégis elvállalja, nagyon sokba fog nekem kerülni, mert ezt nem szívesen csinálják.

Nem állok most jól anyagilag. Ha lenne pénzem már kifizettem volna akár a magas árat is, csak ne kelljen a zajt hallgatni és a bűzt szagolni.

Vagy bepereltem volna a szerelőt. De nem tehetem meg. Ez van.


Lehet itt bántani, sértegetni, akkor sem leszek előrébb.

2023. okt. 7. 02:49
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

De, elorebb vagy. Tanultal egy lecket.

Az "olcso" kerul mindig a legtobbe. Sporolni akartal, mert majd az ismeros ismerose olcsobban megcsinalja.

Szoval elorebb vagy, tanultal egy lecket.

Most pedig hivd fel a "szerelo"-t, es fenyegesd meg, hogy feljelented es visszavonatod az engedelyet, amennyiben nem javitja ki mindket klimat ingyen es azonnal. Mar vege a szezonnak, nem mondhatja, hogy most nagyon elfoglalt. Az ismerosnek pedig, aki ajanlotta ot, mondd meg, hogy milyen car munkat csinal a baratja.

2023. okt. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Az szag problémára valószínűleg az a megoldás hogy a beltéri mögötti nagy furatot belülről is tömíteni kell, mivel a panelek szendvics rendszerűek és a tömítés poshadt szagát érzed. Volt már egy ügyfelünk hasonló ugyanilyen problémával, de ott már az új klíma is büdös volt ami ugye kb lehetetlen. Kapott tömítést és a hiba elmúlt.

A hang miatt pedig érdemes lenne megnézni a kültéri egység konzolhoz rögzítő csavarjait, mivel ha fellazulnak lehet nagy hangja a gépnek. Plusz a kóklerek nem cserélik ki a konzolcsavarok gyári sima anyáit önzáró anyákra így kb kézzel ki lehet tekerni azokat.

2023. okt. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos, ebből tanulópénz lesz.
2023. okt. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#7: Nem volt olcsó! Sőt, drágább volt, mint a többi klímaszerelő.

Négy árajánlatot kértem akkor, hasonló árakat mondtak, de az övé egy kicsit magasabb volt, mint a többi három. Szóval, ő volt a legdrágább.


Azért választottam őt, mert az ismerőseimnél szerelt és azt mondták, hogy nagyon elégedettek vele. A többi klímás pedig mind idegen ember volt.


Nem tudtam, hogy ez nem egy jóindulatú ajánlás.

2023. okt. 7. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!