Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik, hogy egy kombinált...

Bubachangh kérdése:

Létezik, hogy egy kombinált hűtő 700W-ot fogyaszt, amikor hűt?

Figyelt kérdés

Van egy jópár éves Zanussi hűtőnk, és azt vettem észre, hogy állandóan hűt, vagyis nem kapcsol le.

Ezért hívtam szerelőt, de ő csak annyit mondott egy perc vizsgálat után, hogy szökik a hűtöközeg, de, amíg hűt, addig nem érdemes kidobni. Azt javasolta, hogy vegyek egy 230V-os időzítőórát, és állítsam be úgy, hogy 1 órát megy, 1 órát áll. Így is tettem, de amikor megmértem egy fogyasztásmérővel az áramfelvételt bekapcsolt állapotban, az 700 W körül mutatott. Ha kiszámoljuk, hogy 700x12=8400w x 60 forint (kb. 1 KWh áram ára) az kb 500 ft.-ra jön ki naponta, ami havonta kb. 15000 Ft.-Ez csak a hűtő!! És akkor még nem számoltam azt az időszakot, amikor éjjel-nappal ment... Mivel éves elszámolásban fizetünk, már előre félek, hogy horror villanyszámlát fogunk jövőre kapni. Vagy valamit rosszul számolok? Köszönöm előre is! És bocs, ha hosszú voltam!



2023. okt. 7. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Na akkor most

1. hivj egy olyan szerelőt, aki megszünteti a hűtőközeg szivárgását, ne a szomszéd Mekk Elekkel tárgyalj, mert az olcsó.

2. ülj le és számold ki: új hűtőszekrény X Ft, fogyasztása X KWh, ami X Ft-ba kerül. Az ÉVENTE kerül annyiba, amit most erre a hűtőre fizetsz majd hetente. Melyik az olcsóbb, megtartani a régit "mert az még hűt" és fizetni a horror villanyszámlát (és a végén mindenképpen újat kell venni), vagy MOST venni egy újat, energiatakarékos fogyasztással.

3. Mindig kerüld a Mekk Elek-féle "szerelők"-et, mert mindig a legolcsóbb kerül a legtöbbe a végére.

2023. okt. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
A 700 W irreálisan magas. Mérési hiba lehet.
2023. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ott egy tizedes vessző véletlenül?

70.0W?

700W-os lakóósssági hűtőt én még nem láttam.

Milyen típus ez pontosan?

2023. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, kicsit megnyugodtam... :)


Én is gondoltam a mérő hibájára, ma beszerzek egy másikat.

Egyébként mennyit fogyaszt egy (talán E osztályú) kb 8 éves hűtő.

Sajnos a pontos típust nem tudom, mert hátul van a táblája, de kb. 160 literes lehet + a felül fagyasztó kb. 40 liter.

Még egyszer köszönöm!

2023. okt. 7. 09:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Az is a táblán van :D

80-100W-nál nem többet.

2023. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pedig 2 óra alatt 2KWh fogyasztott a mvm mérőórája szerint...

9 órakor 17817 ot mutatott, 11 órakor pedig 17819 -et.

2023. okt. 7. 12:27
 7/10 A kérdező kommentje:
2023. okt. 7. 12:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Az 1000W. Annak nyoma lenne. A fűtőtestek kisebbik fokozata szoott ekkora lenni. Vagy a vasaló. Ha 1000W-ot eldurrant a hűtő akkor ott komoly hőképződés lenne.

Más fogyasztó is van itt!

Húzd ki a helyéről és fotózd le a hátulján lévő matricát! Most már kiváncsi vagyok.

2023. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

1.

Hülyeséget beszélsz.

A szakember szerintem arról beszélt, hogy évek során már elszivárgott valamennyi hűtőközeg, aminek pótlása, újratöltés már önmagában sem lenne gazdaságos.

Ehhez jönne még, hogy lehet olyan rejtett szivárgás, amit megtalálni is külön szívás, de ez amúgy is irreleváns, ha már a töltés sem éri meg.

Ehhez képest vannak 40-50 éves hűtőszekrények, magyar Lehel, vagy orosz Szaratov, utóbbi egy idős rokonnál 50 év alatt nem bírt szivárogni semennyit.

A kompresszor is csak jár és jár, mint egy... gép.

2023. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A W Watt az teljesítmény mertékegysége nem a fogyasztásé. A Wh vagy kWh az fogyasztás.
2023. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!