Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép eldugulva? Esetleg...

Mosógép eldugulva? Esetleg motorhiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzetem a következő: a tulajunk hozott egy régebbi Electrolux mosógépet, de nagyon sáros és kemény valamilyen db-os volt a dob meg a gumi is. Kimostuk 2L ecettel és egy lidl w5 mosógép tisztítóval. Nem megy végig a program, leáll. Most pucoltuk ki egy kicsit alul. Ha megfújjuk a csövet, akkor jön ki a víz és a trutyi. Ha letesszük a földre a csövet, akkor bugyog. Gondolom el van dugulva, szerintetek? Mivel mossuk ki, hogy felázzon? Helyre jöhet a program, ha valahogy sikerül kipucolni? Mert maga a szivattyú is működik és a centrifuga is megy külön- külön. Hiba kódnak pedig szokta irni, hogy e52, de kitöröljük és megy tovább legközelebb. Belefáradtunk, hogy mindig ilyen szar mosógépeket kapunk, viszont sajátot nem szeretnénk venni, mert a hátunkon sem cipelhetjük el, ha el kell mennünk innen.

#kosz #mosógép #dugulás #trutyi #Mosógép dugulás
2023. okt. 7. 23:42
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
79%
Szót nem szólsz róla, hogy kivetted a kimeneti szűrőt.
2023. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Szólj a tulajnak, aki vitte, hogy hozzon helyette egy használhatót, vagy csináltassa meg. Nem a te dolgod megjavítani.
2023. okt. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megmondod, hogy nem egy tó mélyéről kihalászott mosógépet akarsz, hanem egy normálisat, ami működik. Ilyen mosógépben higiéniai okok miatt neki sem állnék mosni!
2023. okt. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kimostuk 2L ecettel és egy lidl w5 mosógép tisztítóval."

Ilyenkor szoktam az ilyen kérdésnél beírni hogy ezzel semmire nem mész. És le szoktak pontozni... :D Ezek az anyagok nagyon sok helyre nem jutnak el a mosógépen belül. Csak a dob környékét érik el. Feljebb semmit.

De most komolyan... attól hogy a dobba öntesz valamit még a gép többi része nem lesz tiszta. Tessék annyira szétszedni amennyire tudjátok - mosószeradagoló, szűrő, stb. és ki kell kézzel, szivaccsal, ronggyal vakarni belőle a koszt.

Vigyétek ki az udvarra és slaggal folyassátok bele a vizet vegyétek ki a szűrőt hogy tudjon kifelé folyni a víz. Meg a slagot is nyomassátok meg slaggal. Vagy zuhannyal....

Egyébként lehet az ecet indította meg a vízkövet és az dugította el valahol a rendszert.

2023. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Értem én, de minek kínlódjon vele az ember, ha az nem az ő tualjdona? Ezt hozta a tulajdonos, szólni kell neki, hogy használhatatlan, tehát kezdjen vele valamit. Minek pocsékolná a bérlő az idejét azzal, hogy megpróbálja megjavítani azt, ami nem az övé, és szemlátomást nem is ért hozzá?
2023. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
5. látszik te sem voltál még szar helyzetben az életben. Nem minden olyan ám mint amit te az 5. kerületi penthouseból látsz!
2023. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Köszönöm kedvességed, az 5. kerületi penthouse helyett viszont egy vidéki albérlet jutott nekem, és naphosszat sorolhatnám, hogy hányszor és hányféleképp voltam szar helyzetben. Nem működik a mosógép, ami nem is az enyém? Akkor szólok a tulajnak, ha pedig mindenképp ki kell mosnom a ruhákat, mert már nem maradt tiszta, akkor vagy elmegyek mosodába és kimosom ott, vagy megkérem valamelyik rokonomat/barátomat, hogy egyszer használhassam a mosógépüket. De véletlenül sem állnék neki másnak a szarját javítgatni. Ahogyan te sem ennéd meg a moslékot, ha eléd tennék, igaz?
2023. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!