Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használhatók a régi serpenyők,...

Használhatók a régi serpenyők, fazekak az indukciós főzőlapon?

Figyelt kérdés

- ha nincs rajta indukciós jelölés, de vas

- ha ráégett zsírfolt van az alján



2023. okt. 10. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz egy mágnest, ráteszed a kérdéses edény aljára. Ha a mágnes rátpad használható.
2023. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
39%
Nekem van egy vékony vaslemezem, így minden használható.
2023. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 qkker1 ***** válasza:

"Nekem van egy vékony vaslemezem, így minden használható."


Jelentős hő/energia veszteséggel, pazarlással. Pont az indukciós lényege, hogy csak az edényt melegíti, veszik kárba,

2023. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

Én is vaslemezzel használom ,

Olcsóbb mint új fazekakat serpenyőket venni.

2023. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Igazából abszolút nem olcsóbb. Vaslemezzel pontosan a rezsó hatásfokán üzemel mivel előbb fel kell melegíteni a vaslemezt ami felmelegíti az edényt.


Az indukciós lapon használható edények drágábbak, de hosszútávon nyilván behozzák az áruk.

2023. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vas edény menni fog.
2023. okt. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A vaslemez problémája, hogy légrés keletkezik az edény alja és a lemez között.

Volt például rozsdamentes egy nyeles edény, 12 cm alsó átmérőt kell elképzelni. Gáztűzhelyen tönkre lett téve azáltal, hogy elfelejtés miatt a teavíz elpárolgott, edény felizzott.

Felizzás miatt, az aljáról levált egy vaslemez. Mint kiderült, efelett volt egy 3 mm vastag aluréteg, felette a voltaképpeni inox edény.

Tehát ez elvileg egy indukciós használatra felkészített edény volt, ahol az aluréteg biztosította a résmentes hőátadást, már amíg jó volt.

2023. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Szerkesztési hiba: "volt például egy rozsdamentes nyeles edény"...
2023. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Törpilla57 válasza:
42%
Én a zsírfolthoz tennék hozzá valamit. " ha ráégett zsírfolt van az alján " Igaz, nem indukciós, hanem kerámialapos a tűzhelyünk főzőlapja, de gondolom hasonlóan viselkedik az indukciós is, ha nem teljesen tiszta az edény alja. Ugyanis bármi folt, ráégés lenne az edény alján, az rögtön ráég a főzőlapra. Nem ajánlom. Használat előtt teljesen le kell tisztítani az edények alját! A mágneses módszert én is ismerem, úgy tudom "működik".
2023. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mivel tisztítanád le az alját? Hiába sikálom, nem jön le.
2023. okt. 16. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!