Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Samsung Hűtő nem hűt és csipog?

Samsung Hűtő nem hűt és csipog?

Figyelt kérdés
5 éves Samsung hűtőm fél órája percenként csipog. Szerintem azt jelzi, hogy magas a hőmérséklet, mert nem kapcsolt be a kompresszor hiába nyitogattam sokat az ajtót. Ha kihúzom a konektorból, akkor is csipog. Egyszerű fehér egy ajtós felül hűtő, alul fagyasztó. Na most mintha hűtene pedig. Hallok valami halk bugyogós hangot, amit máskor is. Nincs benne meleg. Tán mégsem romlott el. A hangos csipogástól viszont megőrülök. Mit jelezhet?

2023. okt. 22. 10:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Kicsit kuszán írtam. Szóvap sokat nyitogattam az ajtót mióta csipog és gyanús volt, hogy nem kezdett hűteni. Viszont most hűt szerintem, hallom a halk"berregő/bugyogó" hangot amit máskor is.
2023. okt. 22. 10:57
 2/7 A kérdező kommentje:
De már fél percenként csipog, nem percenként, megmegy az agyam tőle. Kerestem fórumokon, de csupa két ajtós millió gombbal rendelkező modelleket dob fel. Nekem jóval egyszerűbb van pár hőmérséklet szabályozó gombbal. Sajnos, a típust nem tudom. Nem bírom egyedül megfordítani, a hátulján lehet.
2023. okt. 22. 11:00
 3/7 Zzzoli ***** válasza:

Igen, a csipogás azt jelzi hogy nagy az eltérés a beállított, illetve mért hőmérséklet között.

Már nem tenziós mechanikus hőfokkapcsoló van bennük, hanem egy minimál panel egy mikrovezérlővel, mert olcsóbb az előállítása. Hiba szokott lenni ez az egység, ennek a tápellátása.

Elképzelhető hogy a csökkent kapacitások miatt egy rövid áramszünet után nem indult vissza, de aztán még sikerült neki bebillenni üzemállapotba és most meg hűt.

Gázhiány esetén már nem kezdene el rendesen hűteni, kompresszor probléma esetén sem.

2023. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam LG hűtő volt ilyen, mikor elhúztam a faltól, a hőcserélőket portalanítani, és kihúztam, hogy a ventilátor ne kapcsoljon be eközben.

És egy fél óra múlva bedugva ez is csak csipogott és nem kapcsolt be, csak vagy több mint fél óra után. Már azon gondolkoztam hol vegyek hűtőt kétvégén, de aztán magára talált és azóta sem problémázott.

2023. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Továbbra is hűt rendesen és fél percenként csipog. Így estefelé már baromi hangos mint mikor a riasztó csipog. Kihúztam egy órára, de azalatt is végig csipogott áramtalíntva is. Kettő érintős gomb van rajta. Egyik a fagyasztó, másik a hűtő hőfoka. Nem hiszem el, hogy nem lehet lekapcsolni a csipogást, megőrülök keddig 🥴 mondanám, hogy éjjelre kihúzom, de akkor is csipog 😂
2023. okt. 22. 18:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Aki kitalálta, hogy meghibásodás esetén magas hangon hangosan csipogjon 30 másodpercenként még áramtalanítva is, annak az ágya mellé tenném éjjel, de tényleg.
2023. okt. 22. 18:09
 7/7 Király vok de te is 2 ***** válasza:
Meglett a megoldás
dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!