Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan is működnek az okos...

Hogyan is működnek az okos konnektorok?

Figyelt kérdés

Nézegettem Xiaomi, tp-link, Ikea okos konnektorokat, (központi egység nélkülieket)

Engem az időzítő funkció, és igazából a távolról vezérlés érdekelne.


Annyira rájöttem vélemények alapján hogy az időzítés az ikeásnál, csak úgy működik ha pl van hozzá külső kapcsoló is.

Viszont kérdés még hogy 24 órára lebontva pl hány ki és bekapcsolást enged az app. pl.


A másik a távolról vezérlés, abból is sokról azt következtettem ki, hogy ha a konnektor az itthoni wifin van, és a telefon is, csak akkor tudom vezérelni. Ha ez igaz akkor nem egy húú de nagy funkció.

Engem az érdekelne, hogyha pl nem vagyok itthon, valóban távolról :DDD tudom e a telefonommal be, ki kapcsolni a dolgokat?

Mobilnetről, nyilvános wifiről, vagy tudjam is én.


Ebben talán az ikeás eléggé gyenge, mert ott olvastam véleményben amiket leszűrtem.

Viszont a többit kb csak media marktban meg hasonló helyeken lehet megvenni, ahol nem lehet vissza vinni csak úgy ha nem adja azt amit várna az ember.

Lehet ettől függetlenül az ikeásat kipróbálom, mert legalább egy évig meggondolhatom magam.


De elsősorban az érdekelne hogy ezek a funkciók léteznek e vagy teljesen elvagyok e tévedve.



2023. okt. 22. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont kérdés még hogy 24 órára lebontva pl hány ki és bekapcsolást enged az app. pl."

Általában percenként kapcsolhatsz.


"A másik a távolról vezérlés, abból is sokról azt következtettem ki, hogy ha a konnektor az itthoni wifin van, és a telefon is, csak akkor tudom vezérelni. Ha ez igaz akkor nem egy húú de nagy funkció."

Van ilyen is, és van másféle is. Olyat veszel, amilyen neked kell.


"Engem az érdekelne, hogyha pl nem vagyok itthon, valóban távolról :DDD tudom e a telefonommal be, ki kapcsolni a dolgokat?

Mobilnetről, nyilvános wifiről, vagy tudjam is én."

Vannak olyanok.


"Viszont a többit kb csak media marktban meg hasonló helyeken lehet megvenni, ahol nem lehet vissza vinni csak úgy ha nem adja azt amit várna az ember."

Online rendeléssel 14 napod van meggondolni magad.


Természetesen a wifis eszközök időzítője csak internetkapcsolat esetén él, nem a készülékben tárolódik a beállítás.

2023. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ha itthon van állandó wifi kapcsolat, akkor maga a konnektor csatlakozik rá? úgy gondolom folyamatosan megy az időzítő.


Kérdés hogy hogyan van feltűntetve a távolról vezérlés fajtái.

Szerinted ezek közül, melyik tudná kielégíteni az igényeimet?


[link]


[link]


[link]

2023. okt. 22. 13:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Az ikeás pl a kapcsolós verziót venném ,mert ahogy említettem valószínűleg azzal működik csak az időzítő.
2023. okt. 22. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ikeáson kívül a másik kettő tudja ezt.
2023. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. okt. 22. 15:37
 6/9 Zzzoli ***** válasza:
Mindegyiket tudod a világ bármely pontjáról vezérelni. Amikor beregelsz az appba, Te egy távoli szerverrel alakítasz ki kapcsolatot, és az fog beszélgetni az eszközeiddel. Bizonyos eszközöknél van az úgynevezett LAN vezérlés, de az csak azért, ha nincs net, akkor is tudd kezelni őket a belső hálón és menjenek az automatizációk. Alap esetben minden a szerveren keresztül zajlik, de ne ess kétségbe nem sok a késleltetés.
2023. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És ez azért van úgy megoldva ahogy 6-os mondja, mert ha nem így lenne, nem a gyártó - valószinüleg kínában lévő - szerverén keresztül szeretnél kommunikálni az okoseszközöddel, akkor kellene otthonra fix IP-s net és meg kellene oldani hogy kivülről hozzáférj az ingatlanod hálózatához. Ami nem ördöngősség, de az átlag felhasználók nem tudják ezt megcsinálni.

Az már más kérdés, hogy mennyire biztonságos adatvédelmi szempontból az hogy valahol kínában tárolják a konnektorod és a telefonod adatait, beállításait, a napi szokásaidat, stb.

2023. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt látják, hogy naponta 6x felkapcsolsz egy konnektort amibe ki tudja milyen eszköz csatlakozik... hűha ez aztán nagy adatvédelmi kockázat...
2023. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mindegyiket tudod a világ bármely pontjáról vezérelni."

A kérdező által belinkelt közül van amelyik vezeték nélküli ugyan, de távirányítós. Azt csak úgy lehet a világ bármelyik pontjáról vezérelni, ha a dugalj és a távirányítója 20m-ea körzeten belül van. És időzítést sem tud.


[link]

2023. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!