Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A xiaomi légtisztító mi...

A xiaomi légtisztító mi alapján határozza meg a szűrő állapotát, hogy mennyi van még hátra belőle?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert biztos valami alapján számol, mert kivettem kiporszívóztam kompresszorral kifújtam de nem javult a kondíció
2023. okt. 25. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Amikor a kezelési útmutatóban elolvastad a szűrőcserére vonatkozó részt, melyik rész nem működött? Hol akadtál el?
2023. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Idő alapján megy amit kicsit súlyoz azzal, hogy mennyire koszos a levegő, de kb úgy van belőve h fél év alatt mutasson nullát. Vettem egyet tartalékba, de még nem raktam be, simán kipucolom és újra berakom a régit, amíg még jól működik vele.
2023. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" kifújtam de nem javult a kondíció"

Ami becsült érték. Tehát nem tudja hogy kifújtad.

Resetelni lehet. Akkor is ha nem fújtad ki.

2023. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kompresszorozással tönkre is tetted azt a szűrőt. Vegyél újat!

Úgy van ez mint a nyomtatóknál az utántöltés. Nem csak a tinta mennyiségét nézi, hanem a nyomtatott lapok számát is és egy idő után letilt. Ez a vacak is az üzemidőt nézi és egy idő után kiírja hogy vegyél másikat. Így oldja meg a gyártó hogy folyamatosan legyen bevétele. Beletesznek a készülékekbe egy-egy olyan alkatrész ami fogy, kopik, elhasználódik és kénytelen leszel újat venni.

2023. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mondok egy példát, automata kávégépek víztartályába lehet tenni vízlágyító + aktívszenes filtert.

Sokan azt hiszik, a gép érzékeli a vízkeménységet (szűrő elhasználódását) holott ilyen szenzor egyáltalán nincs beépítve.

Egyszerűen a gép csak méri az átfolyó litereket, továbbá az első beállításnál kérte a csapvíz keménységének megadását. Csupán ezek alapján kalkulál, hogy mikor figyelmeztet a cserére.

2023. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kicsi kínai megtervezte hogyan fogja hülyére keresni magát a fröccsöntött kacatjaival amik nem csak az eladáskor, de utána is folyamatosan termelik a bevételeket és még kémkedni is tudnak vele.

De nem számolt a magyar barkácsmesterrel, aki az egész alaposan kiszámolt és felépített tervet egy kompresszorral fújja el a pics..ba. "Mit nekem szűrőőő!? Maj' megnyomatom tízbárral he!" Aztán amikor már annyira rongyos, hogy már nem szűr semmit, még mindig lehet bele muskátlit ültetni. Csak kend le alaposan Xyladecoral!

2023. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!