Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik olyan átfolyós vízcsap...

Létezik olyan átfolyós vízcsap, amelyiket egyen feszültséggel lehet vezérelni, lezárni / kinyitni?

Figyelt kérdés
Valamilyen egyenfeszültségre gondolok, pl. 12V. Ha a vezérlő bemeneten van feszültség, akkor kinyit, átfolyik rajta a víz, ha nincs feszültség, akkor lezár.

2023. okt. 30. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell léteznie. Sok nyilvános mosdóban van olyan csap, ami előtt egy infra közeledésszenzor van. Még ha a csapban 230V-os is lenne a szelep, az oda vezető csőre lehet tenni 12V DC szelepet, létező tárgy.
2023. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
2023. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, rákerestem, de nem találtam ilyet amiről a kérdező ír.

De helyette valóban jó alternatíva lehet az elektromos szelep használata, ugyanazt éri el vele.

2023. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Eleve, mi az, hogy "átfolyós vízcsap"?

A vízcsapok átfolynak. Amikor akarnak.

Kereső szerint átfolyós vízmelegítő csaptelepek vannak.

Most abba ne is menjünk bele (nemrég volt más témában), hogy csap és szelep fogalma, mivel ez amúgy is keveredik már.

2023. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Üdvözlet Szervizmérnök úr! Köszönet a linkért. Nagy segítség volt.

Eddig azt se tudtam, hogy milyen néven keressek.

2023. okt. 31. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!