Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi okozhatja a mosógép meghibá...

Mi okozhatja a mosógép meghibásodását? Minden normálisan működik és minden le van ellenőrizve vizuálisan gépészeti szempontból, de miért hallok először folyamatos ciripelő hangot, aztán szakaszos erőlködő hangot?

Figyelt kérdés

Kb egy hete probléma van a géppel, csak úgy megállt a dob és nem futott végig a programm. Leellenoriztem mindent fizikailag minden működik, de a dob nem akar forogni, néha forgat egyet aztán megáll. Most pihent egy hetet és elindult a centri 400 on forgott a 12 perces programm 4 percig, aztán megállt és visszatért 12-re.

A forgásról annyit, hogy hallani induláskor egy mély búgást, aztán idövel átvált egyfajta ciripelő hanggá ami nem normális. Ez a hang szakaszossá valik és mikor hallani, látszik hogy rángat a dobon...egyre hosszabb a szünet és abba marad ez a furcsa hang a dob lassul és negáll?

Ki találkozott már ezzel mi lehet a problema?



2023. nov. 1. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ékszij csuszás?
2023. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Lényeget nem írod, Direct Drive (inverteres)?
2023. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem ékszíj,mert amikor áll a dob, akkor a motor sem megy már.... némi kopás van a csillagon, de nem csúszik meg...

Program közben próbáltam manualisan forgatni és szépen forog, de magától nem....ha sokat pihen akkor elindul, hiba utáni ujrapróbálásnál meg sem mukkan vagy max fordít egy felet.

2023. nov. 1. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:

A motor fordulatszámhoz tartozó érzékelője és visszacsatolás hiányzik az elektronika felé, így nem tudja hogy forog-e, aztán megáll.

Ha inverteres (mit is mondtál milyen gyártmány, hány éves és annak milyen típusa?) lehet más is..

2023. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Samsung WF70F5E0W4W 1400rpm 7kg

8 éves...egy másik fórumon szènkefère gyanakodnak...

Fordulat merővel kapcsolatban, ha az lenne a baj, akkor hogyan forgott 8 percig? Nem tudom, csak kérdezem... gépészkent dolgozom és ha csapágyas lenne azt hallanám...

Esetenként el sem indul a dob egyáltalán.

2023. nov. 2. 00:51
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez egy szénkefés motor, szíjhajtásos konstrukció, tehát nem inverteres, mint az üzenetben említed.

Direct Drive lényege, hogy a dob tengelye azonos a motor tengelyével, a motort pedig egy inverteres elektronika három fázisban, változtatható frekvencián hajtja meg, ettől függ a fordulat.

A szénkefés motor fordulatát egyszerű triac fázishasító szabályozza, a processzor által vezérelten.

Az irányváltás viszont relével oldható meg, mert ahhoz két bekötést fel kell cserélni (az állórész és forgórész egymáshoz viszonyított kötését).

Az áramkör szakadása, különféle beégések, szikrázások előállhatnak a szénkeféknél is, reléknél, triac lábánál is.

Rosszabb esetben menetzárlatos a forgórész, ami járhat morgó hanggal, túlmelegedéssel, kefe égetésével, körtűzzel.

De az veszélyes már a triac-ra is, illetve biztosíték kiolvad és nem forog tovább egyáltalán.

2023. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért irtam hohy inverteres mert kerestem a neten a jellemzők között, hogy milyen motor van benne és ezt irta...nem akartam hülyeséget írni, de igy is sikerült...

Ki fogom szedni a motort szombaton és akkor már látni fogom hogy mi lehet a baj... szólok mit találtam..

2023. nov. 2. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!