Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ariete Minuetto kávéfőző...

Ariete Minuetto kávéfőző miért nem főzi le a frissen darált kaávét?

Figyelt kérdés

Eddig eleve őrölt kávét raktam bele,illetve régen használtam már bele szemes kávét (az akkor costa) is frissen darálva. A barátnőmnél kóstoltam múltkor egyet ami ízlett (frei mogyorós),vettem itthonra is, ledaráltam, megtöltöttem amennyivel szoktam, de nem nyomta át a vizet, nem folyt le kávé ahogy szokott. Lecsavartam,szedtem ki belőle, hátha túltöltöttem, de utána sem főzte le. Ezt az adag zaccot kiöntöttem a kukába, majd megpróbáltam úgy hogy 5 kiskanálnyi helyett csak 2 kanálnyit tettem bele,de így sem főzte le. Raktam bele a megszokott előre daráltból(bravos),azt lefőzte azonnal a szokásos 5 kanállal is. Próbáltam finomabbra darálva és durvábbra őrölve is,de sehogy sem főzi le ezt a kávét.

Mi lehet a baj?😅



2023. nov. 2. 12:22
 1/1 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezekre a Frei-szar ízesített babokra sokan panaszkodnak, beragad az őrlőkbe, vagy jobb esetben csak az aromáját nem bírják elűzni.

Az őrlő teljes szétszedése, tisztítása persze segíthet.

Nálad valószínűleg eltömíti a szűrőkar nyomásfokozóját (ha van benne) vagy csak magát a szűrőt.

El kell felejteni ezeket, Frei Tamás nélküled is egy gazdag életművész, nem kell feleslegesen támogatni ilyen hülyeségekkel.

2023. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!