Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 9.5 órás mosási és szárítási...

9.5 órás mosási és szárítási program?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Kérlek ne nevessetek ki, de nincs nagy tapasztalatom a mosógépekkel, főleg nem szárítófunkcióval rendelkezőkkel kapcsolatban :)

Az normális és megszokott, hogy egy pamut mosási és szárítási program 9.5 óráig tartson? Haier HWD100-B14979 mosógép, összesen szerintem nem volt benne 9kg ruha. Az más kérdés, hogy az öblítőnek semmi illata, ezt sem tudom, hogy normális -e szárítós mosógépeknél vagy sem :)

Ami érdekes, hogy amikor indul a program, akkor mindig 5 óra valamennyit ír, de ez mindig ilyen 9-10 óra szokott lenni a végén. Nálatok is, vagy valami érzékelő elromolhatott ami miatt sokkal tovább tart a program?


Köszönöm!



2023. nov. 5. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Vedd elő a gép leírását és olvasd el. Vagy töltsd le a netrol.
2023. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Először azt akartam írni, hogy ez baromság, ennyi idő nem lehet egy mosási program.

Aztán rákerestem és a Media Markt oldalán ez van ennél a gépnél:

"Program időtartama óra:perc (teljes ciklus): 8:20"

(a termékjellemzőknek a végén van az oldal alján, le kell nyitni)

vagyis lehet, hogy tényleg ennyi idő amíg meg is tudja szárítani.

De elvileg van rajta ECO program, az "csak" 5 és fél órás. Az ennyi ruha szárítását is nézve nem rossz idő ilyen párás környezetben ami most van.

A programot előre tervezi, de a végén addig forgatja a szárítót amg szükséges. Emiatt lesz hosszabb. A külső levegő hőmérséklete, páratartalma is befolyásolja, meg hogy milyen ruha van benne. Másképp szárad egy törölköző, mint egy műszálas póló vagy egy farmer. Az is számít mennyire van tele térfogatra. A kevesebb ruhát könnyebben átfújja a szárító levegője, mint amikor sok van benne és tömött a gép.

Az öblítő illata nekem sem szokott nagyon megmaradni, pedig simán mosom és kint szárítom amíg lehet. Tegyél a szekrénybe illatos szappant vagy füstölő rudakat (nem meggyújtva), esetleg illatpárnát vagy mást a ruhák közé, annak benne lesz majd az illata később is!

[link]

2023. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 Próbáltam én is, de a neten csak angol verzióban találtam és a programokhoz nem írt időt. 13. oldal, gondolom a magyar verzió is így néz ki.

[link]

2023. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hello. Olvastam a használatit, elsőre elkerülte a figyelmemet, de most alaposabban megnézve van benne egy utalás a mosás és szárítás idejére eco módban (11:55), így talán "normális" a 10 óra is.

Szárításra max 6kg ruha mehet, ezt lehet, hogy túlléptem, legközelebb odafigyelek jobban, szerintem ezért volt ilyen hosszú.


Köszönöm az illatos tippeket, kipróbálom őket!

2023. nov. 5. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!