Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell újra vizet engedni...

Hogyan kell újra vizet engedni és bekapcsolni egy villany boilert jól, úgy hogy az alját is le kell szedni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Ariston lydos r 80 boilerem. Szakember szerelte fel, kb 1 éve, használtam és minden oké volt vele.

Azóta volt sajnos egy ázás a fürdőben, szóval le kellett venni, és utána aki visszarakta, az a kábeleket kívül szigszalaggal körbetekerve, kikapcsoltan és üresen rámhagyta. Azelőtt ezek a kábelek belül voltak, az aljában, feltételezem hogy helyesen.

Egyrészt az lenne a kérdésem hogy hogyan kell leszedni az aljáról azt a nem tudom mi a neve dolgot, amin a tekerős kapcsoló van. Illetve az csak egy műanyag valami rajta, vagy ha azt leszedem akkor már a boiler belsejébe is be lehet nyúlni? Szeretném visszarakni a kábeleket úgy ahogy voltak, hátha nem nehéz és nem kell ezért hívnom egy szakembert.

Ha ez sikerül, akkor elvileg csak ki kell nyitni a vizet, megvárni hogy megteljen a tartály. Ugye? Aztán gondolom folyatni kell a meleg vizet, átmosni a vezetéket.

A kapcsoló egy külön biztosítékra van kötve, az most természetesen le van kapcsolva, nincs áram alatt a készülék.

Nem találom az interneten sajnos, és fogalmam nincs hogy hol van a papírja. Minden a feje tetején van a lakásban még. Sokat dolgozom és a közeljövőben nem tudok szabadságot kivenni, ezért bízom benne hogy hátha ezt egyszerűen magam is meg tudom oldani, és nem kell vödörrel és vízforralóval fürdeni.

Köszönöm a válaszokat előre is <3



2023. nov. 8. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el.

Leírásokkal látszik hogy valószínűleg csak rontanak a helyzeten. Nincs valaki ismerősöd aki látott már csavarhúzó és nem riad vissza a wago/szigetelőszalag használatától?

2023. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha lenne ilyen ismerősöm akkor nem írtam volna ki a kérdést :)

De csavarhúzó készlet és szigszalag is van itthon… :D

Amúgy mi van a kapcsolós elem alatt?

2023. nov. 8. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy még több kável meg egy nyák.
2023. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezt a típust nem ismerem, a régi Hajdú bojlernél csak le kellett szerelni az aljáról az alkatrészeket, sarukat lehúzni, alaplap csavarjait bontani és már ott vagy a belsejében:

[link]

Ez csak egy neten talált kép.

Amikor az alját levesszük, lezúdul a bojler bojler tartalma, kövekkel, vízzel együtt.

Régen a honvédségi zuhanyzóban csináltunk ilyet, ha jól emlékszem, a csavarok levétele után még tarthat, mert be van állva a tömítés. De ahogy lefeszegetjük, egyszer csak leömlik az összes víz.

De lehet úgyis, hogy csak meglazítani és lassan leengedni.

2023. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


[link]


Ezt a neten találtam, ugyanígy néz ki az enyém. Lehet nem mond semmit a kép, de hátha. Ez alatt akkor már a boiler belseje lenne és nincs mégegy valami záró rész? Szóval ha lenne benne víz akkor kifolyna egyből?

Elképesztő de az égvilágon semmit nem találok hogy ez hogy néz ki belül :(

2023. nov. 8. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Mérnök megint beborozott és anekdotázik... :D


KÉrdező ez sajnos nem annyira egyszerű mint egy számítógép összekötése. Minden vezetéket mindenhova lehet csatlakoztatni, nem bolondbiztos a szerkezet. Pont ezért kell olyan szakember aki tudja mit hova kell kötni.

Különösen fontos az érintésvédelem! Biztos te is hallottál azokról a balesetekről amit szakszerűtlenül bekötörr bojlerek okoztak.

Tehát mind az alsó burkolat alatt az alkatrészek (fűtőbetét, termosztát, hőkioldó, lámpa) helyes összekötése fontos. (Hibás összeszerelés esetén simán fel lehet robbantani a bojlert). Mind pedig a hálózatra kötésnél fontos a jó bekötés.

Nem bonyolult, de egy teljesen laikus számára itt a gyakorin nem adható át annyi tudás, hogy biztonsággal meg lehessen oldani a feladatot.

A feltöltés úgy megy ahogy mondod. Ki kell nyitni egy melegvizes csapot (hogy ki tudja tolni a levegőt valahol) és rányitni a bojlerra a bemenő hideget. Ám közben folyamatosan nézni kell hogy nem szivárog-e valahol. A tömítések képesek állásukban tönkremenni és az 1 év szárazon állás miatt lehet hogy valahol csepegni fog. Utánhúzzással lehet próbálkozni amihez a csavhúzó és a szigszalag nem elég, vagy kell venni új tömítést. De lehet hogy a visszacsapószelep is letérdelt ennyi idő után a kicsapódott vízkőtől. Vizet mindig csak akkor szabad szerelni amikor van a közelben nyitva lévő szerelvénybolt!

2023. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm neked is a választ!

Igazából csak 4 napot állt, amíg az ázás miatt nem lehetett használni a fürdőt. Csak azért írtam, mert akkor új volt, kb 1 éves készülék, szóval elvileg nincs baja. Azt mondták hogy visszakötötték úgy ahogy kell, csak kapcsoljam be, és hogy nem szedtek szét semmit belül.

Engem aggaszt az, hogy a falból jövő vezetékek, és a boilerből jövők a boiler testén kívül vannak, de összerakva, egybedugdosva, és szigszallaggal körbetekerve. Mármint így nyilván nem akarom használni, pára mindenképp lenne.

Ahh, de akkor ezek szerint muszáj szerelőt hívnom, nem úszom meg :(

2023. nov. 8. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Na várjá'. Most teljesen mást mondasz... Akkor most van rajta víz is? Meg ha össze van kötve, akkor kapcsold be a biztosítékot - kismegszakítót. Ha valami nem jó, akkor úgyis durran és leveri a kismegszakítót. Nem kell megijedni!

Ha a kötések olyan helyen vannak ahol nem tudod ráfröcskölni a vizet fürdés közben, akkor nagy bajuk nem lehet.

2023. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Víz nincs benne, nem nyitottam ki a csapot még.

Az egybekötött vezetékek pont úgy lógnak hogy félek hogy a túlnyomás szelep (izé), vagy körülötte valamelyik vízvezetékből folyna oda víz használat közben.

2023. nov. 8. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod feljebb kötni, errébb húzni?
2023. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!