Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép kikapcsolat...

Mosogatógép kikapcsolat állapotban nagyon lassan engedi be a vizet, mágnesszelepet kell cserélni?

Figyelt kérdés
Gondolom a mágnesszelep hibásodott meg, és cserélni kell, de lehetséges, hogy csak valami kosz ment bele, és egy szétszedés és kitakarítás segíthet? Nagyon lassan szivárog csak bele a víz, 2 nap alatt telt meg az alja.

nov. 11. 15:37
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

Elvileg nagyobb az esély, hogy nem zár rendesen, ha baja van.

Szétszedhető mágnesszelep létezik ugyan, de ezekben a gépekben nem olyan szokott lenni, legfeljebb a behúzótekercs levehető róla.

Viszont lehet a szelep utáni kimenetnél vízkövesedés, mosógéppel jártam így.

De meg kell vizsgálni közelebbről.

nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%
Meg a bemeneti csatlakozónál is szokott lenni egy szűrő.
nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

Illetve valamiért átsiklottam ezen a "kikapcsolat állapoton", meg elterelték itt a figyelmem is közben.

Nekem is van egy ilyen mágnesszelep, ami az évek során lassan ereszteni kezdett, kikapcsolt állapotban.

nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt nekem is ilyen problémája lett, de sehol sem találtam hozzá való szelepet. Végül egy tök más, valami szódagéphez való szelepet sikerült kerítenem, és az lett pluszba rárakva, együtt működött a kettő, a régi benne maradt. Én már ezt el is felejtettem, azóta már el lett adva, egy újabb van már.
nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap szétszedtem, megtaláltam azt az alkatrészt, bár ahhoz nem fértem hozzá már, tovább nem bontottam. Összeszereltem, indítottunk egy mosást, és most már nem ereszt. Lehetséges, hogy akkor valami megakadt volna benne? Egyébként elég koszos erre a víz, van is vízszűrő felszerelve a bejövő vízre, viszont már az is megtelt, de az is cserélve lett tegnap.
nov. 12. 12:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!