Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 2020-as Miele W196HU LW...

Klaramaria02 kérdése:

2020-as Miele W196HU LW felültöltős mosógép nem öblit rendesen, néha nem centrifugáz, néha zúg,. 4x járt szakszerviz nála, azt mondták, nincs hibája. Elözőleg ugyanez a modellem volt, 17 évig hibátlanul müködött. Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Bármilyen márkájú és bármennyire kevés mosószert rakok bele, nagyon felhabzik illetve nem öbliti ki rendesen a ruhát. A mosószer dobozán leirt mennyiség kb. felét rakom bele, mégis kijelzi, hogy adagolás-ellenörzés: és valóban, a mosás végén habos a ruha. Ilyenkor kb. 4-5x kell ismételten öblitenem, mert egyre több hab jön ki a ruhából. Ha túl sokszor túlhabzást jelez, gyakran nem centrifugálja ki a ruhát. Ha viszont olyan kis mennyiségü mosószerrel mosok, hogy ne legyen a végén habos, akkor a ruha rossz szagú lesz. Mindehhez a gép csak 2 éves, és nem használom agyon.

A Miele szakszerviz már beszállittatta és nem talált hibát.

A korábbi gépem ugyanez a modell volt, de sosem tapasztaltam ilyet, pedig a mosási szokásaim nem változtak. Nem normális, hogy egy A+++ kategóriájú, ilyen drága gépnél egy 2 órás mosás elhúzódjon 3-4 órára és 4-5 plusz öblitést kelljen végezni. Van hasonló tapasztalata valakinek?



#mosógép #öblítés #felültöltős #Miele #W196 HU LW #Miele W196 HU LW
nov. 23. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Megesik az ilyesmi, hogy a felhasználó tapasztal egy jelenséget, de a szerviz nem igazolja azt.

Ilyenkor érdemes dokumentálni, fotózni, videózni, jegyzetet készíteni, stb.

Egy kolléganőmnek volt hasonló esete egy más típusú készülékkel, ahol szintén szervizben járt a masina, de maradt a hibajelenség.

A második szervizelés előtt, az egyik burkolatcsavart körömlakkal megpöttyintettem olyan módon, hogy ha a csavart kiszedik, az észrevehető nyomot hagy, ez le is lett fotózva.

Mondanom sem kell, hogy úgy jött vissza, érintetlen csavarral...

nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem lehet, hogy mégis a mosószereddel, öblítőddel van baj? Nem jellemző, hogy a mosógép meghibásodása túlzott habképződést okozna. Olyan van, hogy ideális hab mellett is letilt mert elromlott az érzékelő, olyan is előfordulhat, hogy a rossz súlyelosztás miatti többszöri letiltás, v a plusz öblítés miatt lejár a ciklusidő és nem centriz ki. Én nem találkoztam még olyan meghibásodással ami fokozott habzást okozott fékezett habzású minőségi mosószer használata mellett.
nov. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Én nem találkoztam még olyan meghibásodással ami fokozott habzást okozott fékezett habzású minőségi mosószer használata mellett."

Ez elég egyoldalú dolog. Már nekem is volt hogy teli volt a fürdőszoba habbal.

nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kedves Salx Narval.

valószinüleg nem fokozott habzásról van szó, hanem arról, hogy a gép nem ölbiti ki megfelelöen a ruhát. Minöségi, megfelelö adagú mosószer mellett!

A többi infódat köszönöm, ez további egy-smást megmagyarázhat (súlyelosztás, lejáró ciklusidö).

nov. 24. 12:44
 5/5 A kérdező kommentje:

1/4 anonim

köszönöm, ez jó gondolat.

nov. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!