Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mikróhullámú sütőnk meghibás...

A mikróhullámú sütőnk meghibásodott, nem melegíti fel a beléhelyezett ételt, italt, de forog a tányér. Létezik valamilyen ház praktika, hogy a mikrónk újra melegítsen?

Figyelt kérdés

nov. 30. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hazi praktika? Hogyan gondoltad, ecetes rongyba gongyolod vagy kiteszed a holdfenyre 12 percre es magatol megjavul?


El kell vinni szerelohoz, szetbontani eszedbe se jusson mert magasfeszultseg van benne es agyonvag ha rosszkor es rossz helyen nyulsz bele.

nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már én is találkoztam ilyen problémával. Úgy oldottuk meg, hogy kihívtuk a mosógépszerelőt. (Komolyan. A miénk pont mikrókhoz is ért.)
nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elektronikus eszközök esetében nem házi praktika kell, hanem tudás és alkatrész.

Vagy a magnetron ment tönkre - ezzel gyakorlatilag gazdasági totálkáros is lett a cucc, vagy pedig a kis wickman biztosíték olvadt ki. Ez van kivülről is cserélhető, vagy csak a burkolat megbontása után. Csere után vagy jó lesz, vagy nem...

nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy javítottam meg, hogy elmentem, és vettem másikat, mert utánanézve a javítás is ugyanannyi lett volna (meg volt itthon egy egyhetes újszülött, szóval az idő is jelentős faktor volt).
nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Javítás helyett én is újat vettem, mert nem érte meg megjavíttatni.
nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kiszállás+munkadíj +alkatrész lesz annyi, mint az új mikro.
nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Létezik házi praktika, a nagyfesz. olvadóbiztosíték megpatkokása 0 Ft.

Amúgy nem árt persze normálisan kicserélni, bár sokan nem tudják, régebbi készülékekben ilyen biztosíték még nem is volt, így nem is tudott kiolvadni.

Lehet, nem ok nélkül vezették be, nyilván erre is található magyarázat.

Meg az is lehetséges, hiába patkolod meg, zárlatos a dióda, kondenzátor, vagy más gond van és akkor a patkolás még kártékony is lehet, ha nem véd meg a primer biztosíték.

De te nyilván értesz ezekhez a dolgokhoz, azért is szeretnéd megjavítani. De akkor miért itt kérdezel?

nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis megpatkolása 0 forint, köszi "tekefon".
nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vagy 4 éve szüleim mikróját 15 ezerért akarta a szerelő megjavítani, 18ért vettek inkább újat.
nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!