Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi történik ha a klímaberendez...

Mi történik ha a klímaberendezés kondenzvíz elvezetőcsöve elfagy?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy a kültéri egység alján folyik ki a kondenzvíz. Ebből következtetek fagyásra. Viszont szeretném tudni ha így folyik ki a kondenzvíz kkozhat e károsodást.

dec. 5. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre szokott az úgynevezett felkészítés elektomos fűtést elhelyezni a tálcán, hogy fagypont fölött tartsa a hűmérsékletét.

[link]

dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, azért olvasztják le amúgy, hogy a jég me b@ssza szét a lapátot, meg ne tegye tönkre a motort. De le is veheted az aljáról a tálcát ha pl. családi házban laksz, és nem okoz gondot a lecsöpögő víz.
dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták jogy a fűtésre optimalizált klímák rendelkeznek tálca fűtéssel.

Nekem amúgy az elvezető cső fagyott be. A tálcáról most a víz a réseken folyik ki.

dec. 6. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyártó nem tudja előre, hogy te hogyan fogod megoldani a kondenzvíz elvezetését, annak a fagyvédelméről neked kell gondoskodnod.

Legyegyszerűbb beledugni a gégecsőbe egy önszabályozó fűtőkábelt. Ősszel bekapcsolod, tavasszal pedig ki. Télen kb. +5 fokon tartja magát és nem fagy be a cső.

dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hol lehet kapni iyen fűtőszálas készüléket. Nekem eléggé hosszan van elvezetve a ház oldalában a kondenzvíz. Gondolom az elfagyás mértéke is függhet a csö hosszától.
dec. 7. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!