Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új vagy felújított automata...

Új vagy felújított automata kávéfőzőt vennétek 150000 Ft-ig?

Figyelt kérdés

Egy kotyogóst "váltana" le (nem dobnám ki, nagyon szeretem). Én kávézok egyedül, illetve amikor jönnek hozzánk akkor nem kellene a kotyogóssal bíbelődni.


Két kategória között vacillálok:

- nyilván ez a kategória új gépek esetén belépőszint, ezért kicsit bizalmatlan vagyok + sok felől hallom, hogy nem annyira megbízható gépek. Ezt valaki megerősíti, valaki cáfolja, de mégis új gép lenne


- a másik egy felújított Jura lenne, ami magasabb kategóriát képvisel, viszont hiába 1 év gari, nem tudom, hogy mit kapott az a gép az elmúlt 5 évben


Megmondom őszintén, inkább a Jura felé hajlok, de még nem határoztam el magam.

Kérlek segítsetek, akár tapasztalatot is lehet hozzáfűzni, nem használtam még ilyen gépeket.


Köszönöm



dec. 26. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Felújított Jura
Új gép (Philips, Delonghi, stb)
Valami más, leírom
Ennyi pénzért egyik sem, akkor inkább a kotyogós
20 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Aki az utolsó lehetőséget választja, az kérem írjon nekem egy rövid indoklást akár itt akár privátban.

A gép hétköznapi használatra lenne, heti 15-20 kávéra kapacitálva, tehát nem a melóban kellene napi 120 kávét lefőznie, ezt kérem vegyétek figyelembe.

dec. 26. 20:35
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

En ujat vennek, pont a garancia miatt. Foleg ugy, h csak tenyleg akkor hasznalnad, ha vendegeid vannak.

Szerintem erre egy olcsobb gep is megfelel. Bar nem akarok a zsebedben turkalni, de heti 15-20 kaveert folosleges a dragabb. Szerintme.

dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 amúgy elvolnék a kotyogóssal is, de úgy alakult, hogy hétköznapok nagyon rohanósak lettek, ezért szeretnék gyorsabb megoldást, mert azért a kotyogóst megcsinálom, elmosom, eltörlöm az nettó 15 perc, napi 2x. Ez most nem fér bele, plusz az enyém csak 2 személyes és elég problémás, amikor 5 vendégem is kér kávét
dec. 26. 20:57
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom. En is az erosebbet preferalom.

A kapszulasokat nem szereted? Azokban az a jo, h rengeteg kulonleges izben van es szep uvegpoharban keszitve mar-mar kavehazi elmeny lehet. Nekem egy bosch van, szinten csak akkor hasznalom, ha jon vki😬🤷🏼‍♀️😂

dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

30ezres kis káros két espresso lefőzésre alkalmas DeLonghi, amibe darált kávét kell tenni.

Nagyon kényes vagyok a kávéra, csak Lavazzat és Illyt iszok.

Nem tudok jobb kávégépet elképzelni otthoninak, a kapszulás vetekszik csak vele. Értelmet nem látok ennél több pénzt kiadni. A darálos drága gépek szerintem nem csinálnak jó kávét, jót még nem ittam.

dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5 néztem karosat is, de nem iszok előre őrölt kávét, még kotyogósban sem. Általában úgy vettem eddig, hogy előtte őrölték nekem vagy én otthon kézivel, de ezt az időt is szeretném megspórolni, illetve nem akarok emiatt egy értelmes kávéörlőt venni


#4 kapszulás a fentiek miatt már kiesik és ár-érték arányban is borzalom. Mennyire jön ki 1 kg kv, 25 ezer?


Elnézést, kényes vagyok, tudom :D

dec. 26. 21:16
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Szokott lenni olyan akció ahol nagyobb mennyiségű kapszula mellé ajándék kávéfőzőt adnak,ilyet keress.
dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Én is nagyon kényes vagyok a kávéra de nem érzem jobbnak a frissen őröltet mint a vákum csomagolt, a gyártó által előre pont a tökéletes méretűre őrölt kávét. Otthon vagy a gép által sosem lesz olyan mint ahogy kell hogy legyen őrölve, vagy legalábbis sokat kell vele próbálkozni. Biztos hogy te tudsz különbséget tenni? Nem csak értelmetlen rigolya?
dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Felújítottat én nem vennék, ki tudja mennyi benne a rejtett és visszatérő hiba, amit az előző gazdája elsunnyog.
dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

Nem vagyok egy kávéőrült, az efféle ismerőseim nem értik, hogy lehetek "igénytelen", de leírom a véleményemet:


1. Nem vennék használtat általában semmiből. Néha muszáj persze, de nagyon rossz érzés... Kávéfőzőből simán venném az újat akármennyiért is.

2. A karos kávéfőzőbe lehet otthon is darálni, én így teszek. Valamikor ledarálok 2-3 napra való kávét, nem ördögtől való dolog. Még nem punnyad meg.

3. Karosból vannak meglepően olcsó gépek is és jók. Jók, csak nem eszpresszóhoz. Én amúgy is az amerikaitípusú kávét szeretem, ami kb. nagyon hosszú, kotyogós. Vagy rövidkávé sok-sok tejjel, tejszínnel stb. Esetleg törökkávé.

Ezeknek nem kell eszeveszett nagy nyomás, meg különleges hőszabályzás.

dec. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!