Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 110-220v-os átalakító egyből...

110-220v-os átalakító egyből leveri a biztosítékot a lakásban,mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy 110-220 v-os transzformátor átalakítóm,ami amerikában,ha 220v-os elektronikai dolgot dugok bele működik.Itt,ha bedugom a trafót a 220-ba egyből leveri a lakás biztosítékját.A bemenő feszültsége:AC 90V-260V/50-60 Hz,a Kimenő feszültség:AC 220V/110V 50-60Hz.Teljesítmény:3000 VA max.A hátoldalán 2 hely van a 110 és 220-as biztosítéknak( kis hengeres).Ez az átalakító trafó autómatikusan konvertálja át a beledugott műszaki termékeket,mivel részben a tekercselése úgy van megoldva,részben a dugvillák bármelyike belemegy,és persze olyan oldalról rendeltem,ahol kimondottan a megadott paraméterek,amikhez szerettem volna használni,jó legyen,ezt mondták,hogy biztos jó lesz.Egy 120V 50Hz 1500 wattos kávéfőzőhöz vettem amit ezzel a trafóval szeretnék használni.Azt mondták ők és a weboldalukon is van erről egy átváltási úgymond útmutató,hogy ha 1500 wattos a készülék,akkor 1,25-el kell beszorozni vagyis 1875watt,durván 2000 wattos legyen a trafó.Én vettem 3000 wattosat tuti jó legyen,hogy majd itthon kipróbálom.Ez a dolog megakadt,mivel ahogy írtam,leveri a biztosítékot a házban,és ehhez szeretnék segítséget kérni,hogy mit kell csinálni vagy hogyan lehetne ezt üzemképessé tenni.Én egyébként hirtelen arra gondoltam,hogy nem megfelelő Amp-os a biztosíték,és nem bírja ezt a feszültséget.Kérdeztem villanyszerelőt is,de mintha kínaiúl kérdeztem volna.Még annyi,hogy 110V-os konnektort lehet e itt beszereltetni,úgy mint odaát,hogy 110-es konnektor mellé a mosógéphez 240v-at is beraktak.Aki esetleg pozítív segítséget,vélememényt tudna nekem adni megköszönném előre is.

dec. 28. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ez csak felfelé transzformál, tehát ha 220-ba dugod 440 Volt fog megjelenni a kimenetén. Tehát Amerikában az európai cuccokat működtetheted vele, fordítva nem. Ahhoz olyan transzformátor kell ami lefelé transzformál. De az 50 Hz-et ez se viszi fel 60-ra, azzal számolj.
dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

"ha bedugom a trafót a 220-ba egyből leveri a lakás biztosítékját"

Ha nincs beleduga semmi amit működtetni szeretnél akkor is?

Valószinüleg ez az átalakító hibás, zárlatos.

Mi a pontos tipusa? Linke?

dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs annak semmi baja, úgy van ahogyan az egyes írta. Csak azt nem értem, hogy akkor miért van ráírva az, hogy bemeneti feszültség 90-260V? Esetleg kérdezd meg az oldal ügyfélszolgálatát, vagy olvasd el a betegtájékoztatót(használati utasítás). A második kérdésedre pedig az a válasz, hogy meg lehet csinálni, persze, csak nagyon nem olcsó. Gondolom nincs kedved szétvésni és újracsövezni/vezetékelni a házat.
dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

velhetoen az eszkozben van a hiba


valami "multifunkcios" elektromuszereszt keress inkabb

nem mezei villanyszerelot, bar ha igazi, valodi, akkor annak is ertenie kellene hozza


csak muszerekkel szakember tudja bevizsgalni


[link]


pl ilyesmirol lehet szo


nos ennek latni kepen is hatuljan a 110/220 valto kapcsolot


es altalaban minden ket kulonbozo halozaton uzemelni kepes tapon van ilyen kapcsolo


es nem pedig mint ahogy kerdesedbol tunik hogy "olyan dugot tudsz csak belenyomni es akkor olyan a bemenet vagyis feltetelezve ket bemeneti dugo van rajta ekkor"


ezeket jo lenne tisztazni

dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Semmi értelme okoskodni amig nem tudjuk pontosan milyen ez a készülék.

A kérdező adatai szerinte elvileg bármelyikből tud bármelyiket csinálni. De nem tudhatjuk biztosan hogy mit és hogyan tud. Automatikus-e a feszültség felismerése, vagy át kell kapcsolni a bemenetnél?

Amúgy lehet ez a gond, hogy 110V-ra van állítva és így dugta be a 230-ba. Ez magyarázná a "hibát"

dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


pl ezen elol ott a ketfele kimeneti dugalj


viszont ha hatuljarol keresel kepet szinten ott a valtokapcsolo rajta


a beallitott halozaton hasznalhatod csak, a masikon nem ezt kell kapcsolgatnod megfeleloen


ha nem ment tonkre a nem rendeltetesszeru hasznalattol

dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
230V-os eszközt itthon nem kell bedugni az adapterbe.
dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne megjött a várva várt infó:

"Ha az átalakítót az aljzatba dugom egyből leveri,azért gondolom,hogy a ház biztosítéka nem bírhatja.Itt a termék leírása is pontosan azt írja,hogy Nincs szükség a feszültségkapcsolók beállítására. Automatikusan érzékeli és alkalmazkodik a bemeneti feszültséghez. Automatikus bemeneti feszültség kiválasztása Egyszerű, mint a plug and play – egyszerűen csatlakoztassa az átalakítódobozt a 110-120 V-os vagy a tengerentúli 220-240 V-os aljzathoz, és automatikusan észleli a bemeneti feszültséget. Nem kell emlékeznie a hátoldalon lévő feszültségkapcsolók beállítására. Link: www.litefuze.com/products/litefuze-3000w-110v-to-220v-220v-to-110v-voltage-converter?_pos=3&_sid=3cb43ce75&_ss=r "

dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ebbe a transzformátorba mindegy melyik dugvillájú 110 V vagy 220 V stb be lehet dugni,mert autómatikusan konvertálja át a trafó.Szóval le és felfelé is kell működnie.Amit írtam,hogy még csak a trafót dugtam a hálózati dugóba és leverte,még a kávéfőző csatlakozása csak utánna jönne,amit a képen látható bemenet bármalyikébe csatlakoznék.A trafó kapacitása jóval nagyobb,mint az 1500 wattos kávéfőzőé. [link]
dec. 29. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!