Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek mi a különbség az...

Szerintetek mi a különbség az Analóg SD felbontás és a Digitális SD felbontás között?

Figyelt kérdés

jan. 4. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Semmi...
jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nincs különbség, csak a továbbítás módja különböző. De az analóg és a digitális is önmagában kevés, mindkettőből elég sokféle van.
jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
A Digitális SD adás átlagos kép minősége is sokkal jobb, mint egy analóg SD adás. Szemmel láthatóan is jobb a Digitális SD mint az analóg SD. Egyébként már a Tévé társaságok csak digitálisan adják tovább a képet és a hangot. Az analóg adást már a kábel TV szolgálatok konvertálják vissza analógba. Mivel a TV csatornák 99% csak digitálisan ad. Sőt a leg nagyobb tévé csatornák meg már csak HD-ban nyomatják. Úgy hogy van hogy a digitális HD-ból kell analóg SD-t csinálni. Ez az átalakítgatásokat maguk a kábel Tévé szolgálatók csinálják meg.
jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Végeredmény szempontjából nem teljesen mindegy, hogy analóg műsort fogsz egy lapostévén (kábeles analóg manapság is lehetséges), vagy eleve digitális rendszeren kapsz SD műsort.

Utóbbi esetben még az sem mellékes, mekkora sávszélességen folyik a közvetítés.

Tehát hiába adott egy SD felbontási méret, azon belül sem mellékes, hogy milyen tömörítési hibákat látsz, vagy nem látsz, mert mondjuk szép, tiszta képet látsz (ha a szolgáltató nem spórol a bitsebességgel).

Hogy cifrább legyen, nem mindegy a kijelző mérete. Kisebb képernyőn nem veszel észre valamit, nagyobbon igen.

Mindennek tetejébe a nézési távolság. Tehát itt több változó is van.

jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
4-es! 4K-ás tévé készülékem van. Persze nincs 4K adás az én kábel szolgálatómnál. De ez most mellékes! Tehát adott egy 4K-ás méretű tévé készülék, ami több mint 1 méter átlósan. Tehát ezen a kijelzőn / tévén, igenis észre lehet venni azanalóg SD és digitális SD adás különbségét. De abban is igazad van, hogy a digitális SD-nél nem mindegy bitráta sem.
jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Az én szobámban 4K tv van, de amikor én megszülettem (2006) akkor még analóg volt.
jan. 4. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Nyilván akkor utána néztél a technikai részleteknek, ezért kérdezel inkább személyes véleményeket. Csak nem értem... de hát mesélek én, ráérek...


Nekünk a nyaralónál voltak necces dolgok antenna miatt (azóta már leégett a ház ami takart minket, kivágódott az útban levő fa is, és tökéletes a vételünk kabhegyre 😂😂), így tapasztaltam, hogy az analógnál tovább van kép, rosszabb esetben hangyás, fekete-fehér, de van. Míg a digitális az tovább maradt 100%-os minőségű, de előbb lett nézhetetlen. Tehát azon a jelszinten, ahol az analóg már szemcsésedett, ott a digitális még 100%-os. De ahol már nagyon szemcsés volt az analóg, ott már akár meg is fagy a kép a digitálison, de legalább kockásodik,csipog, stb. nézhetetlen.


Amúgy pedig a digitálison sokkal szebb kép érkezik, hiszen torzításmentes. Tiszta kép. Analógon minden apró jelzavarás meglátszik. Bár ez régi CRT TV-ken nem volt igazán észrevehető, meg amíg nem volt más, addig egyáltalán nem tűnt problémásnak az analóg adás képe sem. Kábeles TV-n meg aztán végképp semmi. Annyira minimális a jelzavarás koaxon.


Tehát QoL dolgot nem hozott igazán az, hogy digitális átállás lett. Húú, teletext helyett már epg-n is meg lehet nézni a műsorújságot...kutya se azóta se... mire lett értelme, addigra már mindenki interneten nézi meg, hogy mit nézzen, vagy már nem is néz tv-t.


Az igazi minőségi ugrás a 1080p inkább. Ez a felbontásnövekedés olyan, aminek minden részletét látja egy átlagos szempár, tehát maximálisan kiélvezhető.

Azóta szintén nem történt lényegi előrelépés. Tehát a 4K az már nem igazán érzékelhető felbontásnövekedés. HDR-hez alapvetően kell egy olyan megjelenítő is, de SDR-ben se rossz semmi, tehát.. egy adott csúcs oled vagy qled vagy akármilyen tv-n, ami 1000 nit felett van HDR-ben.. ki tud vakítani egyes jeleneteknél, ahol az volt a filmlészítők célja, hogy kovakítsanak.. 😃 tehát nem igazán ér semmit, mert a kivakulás nélkül is jó lehet egy film. Mi is van még.... 3D. Ki is kopott hamar. Íves kijelző az még hamarább. Okos TV az még azért egy brutáljó dolog.

Bár ez is olyan, hogy én már 20 éve is rákötöttem a PC-t a TV-re, és úgy filmeztünk, neteztünk, stb... szóval jó, hogy ilyen alap dolgokat meg lehet csinálni bármilyen pluszeszköz nélkül, de nem egy olyan dolog, ami igazán nagy pluszt adna hozzá a sztorihoz. Kb ez a szintű a különbség az analóg és digotális között kd.

jan. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Analóg és digitális átvitel van. Ha erre gondolsz, akkor jelezd, mert feleslegesen nincs értelme beszélni.
jan. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdés annyira releváns, mint az, hogy a kávém analóg vagy digitális mikróban melegítem reggel.
jan. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:
78%

Az “SD” a felbontásra utal, vízszintes sorok száma kb 480-570.

A jel lehet analóg vagy digitális.

Analóg jelnél szemcsésedés, hangyásodás, interferencia zavar látható, ha gyenge a jel, digitálisnál nincsenek ilyen gondok, viszont ott a gyenge bitráta miatt homályos, elmosódott vagy széteshet a kép, tömörítési hibák léphetnek fel. Régen csak analóg formában sugároztak, kellett hozzá nagyobb anntena, a digitális adás, akár neten keresztül is működik, kicsit bután fogalmazva.

jan. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!