Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép karbantartása,...

Mosogatógép karbantartása, tisztítómosása hogyan történik?

Figyelt kérdés

Kissé elhanyagoltam, most kitisztítottam amennyire tudtam. De tisztítómosást vagy mosásokat még nem végeztem vele. Van ecetem és mosószódám, ha ezek nem jók miféle anyagot kell vennem?


Neten keresgetve és chatgpt kérdezve állítólag tennem kell mosószódát az alsó kosárba egy kis tálkába, és ecetet a felső kosárba. Aztán indítsak egy minél magasabb hőfokú mosást.


Mehet egyszerre, azaz egy mosási ciklussal az ecet és mosószóda? Vagy külön kell, előbb az egyik majd a másik? Mennyit kell belőlük felhasználni?


A mosószódát egy tálkába kell tennem vagy inkább szórjam szét a gép alján? Azonnal indítsam a programot vagy hagyni kell hatni a szétszórt anyagot?



#mosogatógép karbantartás
jan. 16. 17:28
 1/6 lali51 ***** válasza:
85%
Van mosogatógép tisztító tabletta, folyadék .Van hozzá használati utasítás.Penny, Lidlben stb lehet venni.
jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"ecetem és mosószódám"


Ezt el kell felejteni. Az ecet árt a szivattyúnak, a szódától meg habparti lesz a konyhában. Orrán száján jön majd szegény gépből a hab.


Mosd ki szépen a szűrőjét, mindegyik típusban ott van alul a rács alatt, aztán tedd bele a lidlis tisztító folyadékot.

Esetleg még húzd ki a forgó karokat és nézd meg van-e benne trutyi.

jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A mai szivattyúknak pont nem árt az ecet, miután ezek már szimering nélküli konstrukciók. Tudod, amikor a műanyag falon keresztül forgatja a mágneses tér a lebegő, szigetelt fogórészt, így annak semmi kapcsolata nincs kifelé.

Az ecet külföldi szakmai fórumokon is vitatott, valaki szerint némelyik szimering anyagának (a guminak, a főtengelynél) nem tesz jót, mások szerint a sav és lúgálló szimering csak kacag ezen.

Noha a szilikonguminak van több fajtája, némelyik valóban nem kedveli az ecetet, de ezekbe a gépekbe nem ilyet építenek.

jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az EPDM tömítések igazoltan nem viselik jól az ecetsavat. Nem gondolnám, hogy egy háztartási mosogatógép high-end teflon tömítésekkel készülne.
jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 2. válasszal értek egyet, csináld úgy . A szűrőt legalább hetente takarítsd ki, a gépet 3 havonta tisztítsd hozzávaló folyadékkal.
jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En a DM-ben szoktam venni apoloszert- olyan, mint egy mosogatotab, egy kiszerelesben 3 db van. Ez meszteleniti es zsirtalanitja a gepet egyben. A mosogatogepet mielött elinditod a mosatlan edenyekkel es mosogatotabbal, vagy porral, akkor ezt a tisztitotabot is beledobod a gepbe. 1-2 honaponkent erdemes megcsinalni. A szüröket meg rendszeresen kell kivenni, es tisztitani, mert az etelmaradekok ott gyülhetnek össze.
jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!