Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vilanymotor sztrájkol de nem...

Vilanymotor sztrájkol de nem tudom miért?

Figyelt kérdés
Villanymotort bekapcsolom és csak búg.Kondenzátor bemérve,rendben,bekapcsoláskor rásegitek a forgásra és nem veszi fel a fordulatot akkor sem.Ha kondi baja lenne akkor elkellene indulnia.Van egy másik ugyanilyen villanymotorom,gondoltam átcserélem.Ez egy kompresszorhóz kötött motor és a dugattyú felöli oldalt nem tudom bontani.Ezért az állórészt cseréltem ki csak,a forgórészen nincs tekercs.Álló helyzetzben kézzel megtudom könnyedén forgatni de ha áramot kap csak szintén búg.Terhelés nincs rajta mert nem pakoltam teljesen össze,a motornak önmagában is elkellene indulnia.Csak a forgórészt nem cseréltem ki,lehet köze a működéshez?Működö villanymotort bontotam és azt tettem be a másikba,mármint az állórészt.Elakadtam.Valami ötlet arra,hogy mi okozza a gondot?Értem én,hogy villanymotor de mi hajtja?
jan. 20. 09:49
 1/1 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha állandó üzemi kondenzátoros, kézi bepörgetés nem tudom, mennyire hat rá, mindamellett egy kondenzátor multiméteres kapacitásmérése lehet megtévesztő, amennyiben soros ellenállása keletkezett, terhelés alatt nem működik rendesen.

Tehát a kondenzátornál is a cserés próba a biztos.

Lehet persze menetzárlat is.

jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!