Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért tölt fel elektromosságga...

Miért tölt fel elektromossággal a fotel?

Figyelt kérdés

Pár hete lett vásárolva a mömaxba egy szövet bevonú relax fotel, aminek dönthető a háttámlája.

De amikor felállok belőle és hozzáérek bármilyen fémhez nagyon megcsap.

Hiába próbáltam letakarni többféle anyaggal ugyan úgy megrázott minden. Lehet rajtam farmer, mackó, vagy éppen semmi ugyan az a végeredmény..A konnektorból is kihúztam de semmi változás.

Van a házban még 3 másik ugyan csak szövez bevonatú bútor de soha nem tölt fel egyik sem.

Mi a franc lehet a baj? Mert nagyon zavaró, főleg ha egy gyerekkel történik.



jan. 27. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a bevonattal van a baj. Plusz télen, száraz levegővel ez látványosabb probléma.
jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De azt nem értem hogy a bevonatot ha letakarom egy gumilepedővel, ami nem vezeti az elektromosságot, úgy még is hogy tud feltölteni?

Véleményeket olvasva senki nem említette hogy ilyen hibája lenne ezzel a típussal.

jan. 27. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Hiányoztál a fizikaorákrol amikor a dörzselektromos jelenségekröl volt szo? Két különbözö szigetelöanyag surlodásánál elektrostatikus töltésmegosztás lép fel. Szerintem ha teljesen ruha nélkül ülsz rá és állsz fel, akkor nem csap meg. A régi szövetbevonatuakra ráférne egy alapos tisztitás, vagy átkárpitozás és akkor azoknál is fellépne. Pillanatnyilag a koszréreg nem elég jo szigetelö rajtuk. Ha emeled a helyiség páratartalmát, egyre kevésbé fog bántani.
jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És akkor más ugyan olyan szövetnél miért nincs jelen ez a dolog? Pedig egy jó műszálas nadrágban való csúszkálás rajta elég szépen feltölthetne ha már a fizikát emlegetjük de még sincs semmi baj.

De ennél mint mondtam akár ruha nélkül is beleülhetsz akkor is megcsap minden. Erre keresem a választ.

A páratartalom 50-60% közötti.

jan. 27. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Na kitaláltam a választ, amire vársz: biztos zárlatos, vagy rossz a földelése. Vigyétek vissza garanciában és ez felháborító. Életveszélyes nagyon vigyázzatok vele.
jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Arra vártam volna hogy valami értelmest választ kapok, de úgy látszik itt okosok helyett max okoskodókat találni. Ha nincs értelmes tanács minek reagálni?
jan. 27. 16:46
 7/10 Szirty ***** válasza:

"És akkor más ugyan olyan szövetnél miért nincs jelen ez a dolog?"


Mert nem ugyanolyan, amit az is bizonyít hogy eltérően viselkednek.


Az általad írt feltöltődéshez több feltételnek is teljesülnie kell.

Az hogy ránézésre ugyanolyannak látod, mert pl. mind a kettő barna szövet, még nem jelenti azt hogy ezek a feltételek mindegyiknél teljesülnek.

jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szövet azt jelenti, szőtt akármi. Lehetne például fémszövet is. Szénszálas szövet. Vagy ki tudja, de nem teljesen mindegy:


[link]


"Van a házban még 3 másik ugyan csak szövez bevonatú bútor de soha nem tölt fel egyik sem."


Mindenhol azonos típusú padló / burkolat?

jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mint kiderült az a baj hogy fémszövetből van, megoldás nincs rá maximum egy teljes átkárpitozás más anyaggal. A boltba már nem veszik vissza mert letelt az a bizonyos időszak, és ez nem gyártási hiba....

Ez amúgy marha jó, miért csinálják fémből ha tudják hogy ez lesz?

jan. 31. 09:57
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Fémszövet a legjobb, olyan potenciálra kötöd, amire akarod.

Ellenálláson keresztül is, ha akarod.

jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!