Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mondanátok olyan porszívót,...

Scream85 kérdése:

Mondanátok olyan porszívót, aminek van is normális szívóereje?

Figyelt kérdés

Pár hónapja le kellett cserélnünk a "kiöregedett" Eta takarítógépet, ami az utolsó pillanatig megfelelően felszívott mindent.

Igaz nem vittük túlzásba, gyors megoldásként egy ilyen gépet vettünk:

[link]


Viszonylag jókat írtak róla, nem volt túl drága, tetszett is, gondoltuk jó lesz legalább egy pár évig.

Lehet csak én fogtam ki egy selejtes példányt, de már első használatnál sem győzött meg igazán, azóta meg mintha még gyengébb lenne.

A porszívófejhez odateszek egy A4-es papírt, egy kis túlzással alig tudja ott tartani. A teleszkópos cső belsejébe pedig beletapad a por/szőr/haj...szinte mintha rá lenne sülve, alig tudom lekapargatni a cső belsejéről.


Szóval szívesen fogadok márka/típus ajánlásokat, ki milyen gépet használ, ami valóban erős, megbízható.



jan. 28. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Mert a porzsák nélküli porszívók egytől-egyig vackok, ezt többször le is írtam már porszívós kérdésre, de mindíg megjelenik egy-két majom aki lehurrog. Na ilyenkor hol vannak a nagypofájuak?


Nekem 3 éve egy Bosch van szolgálatban, amit én eldobható porzsákkal használok. Nagyon bevált, semmit nem csökkent a szívóerő és nem is túl nagy gép:


[link]

jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
#1 én senkit nem hurrogok le, de a mi porzsák nélkülink teljesen jól szív.
jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

A porzsáknélkülik akkor szívnak jól, ha a tartály és a szűrők is rendszeresen vannak takarítva. Ha csak kiöntöd a tartályból a port, az semmi.

A zsákot meg csak kiveszed, és jön a következő. Nyilván ez a drágább megoldás, de valamit valamiért.

Nekem porzsákos Miele van, hibátlan!

jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A tartály minden használat után ki van ürítve, a szűrő kifujatva és így van eltéve.


Az említett takarítógépünkbe jó nagy porzsák tartozott, igazából max 2-szer cseréltem évente (Volt hogy 3 kilót is nyomott amikor cseréltem).

És még ennyi porral a "gyomrában" is majdhogynem ugyanúgy szívott mint üres zsákkal. Nem igazán lehetett észrevenni teljesítmény csökkenést.

jan. 28. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Én ugyanezzel a problémával szenvedtem. Vettem egy Miele C3-ast, sajnos már csak 890 wattosat lehetett kapni újonnan, de ez is brutális. Nem gondoltam volna, hogy egy porszívó tud ennyire erősen szívni. A szőnyeget el sem engedi magától csak ha eltolom a széléig vagy a közepén emelem fel a fejet, valamint 1-2-szer olyat is beszippantottam vele amit nem is akartam…


Szerintem vehetsz ilyet, egy próbát biztosan megér. Ígérem, hogy csalódni nem fogsz

jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
#5: C3 Miele van nekem is. Életem eddigi legjobb porszívója! Könnyű, hosszú a gégecső, a kábel is sokkal hosszabb az átlagnál. Imádom!
jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Fieldman van és tökéletes, sőt akkor szívó ereje van hogy a csövön kikell nyitni a kis levegőzőt mert mindent beszív és alig lehet levenni róla.
jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
LIDL-nek szoktak lenni a parkside porszívói. Kettő volt eddíg. Mivel 3 fiús család vagyunk és a fiúk nem tudnak úgy vigyázni a dolgokra, inkább a mechanika behatások teszik tönkre a gépeket. Elhagyott kerék, elveszett csatt, összetaposott gégecső, de ez a második is 3 éve van meg, de ha nem figyel az ember, a zokni is egy pillanat alatt a papírporzsákban van. Ráadásul tud fújni is, ha csövet a másik oldalon dugja be az ember. 13-15 ezer körül volt az ára. Ha látok megint akcióban veszek egy újabbat és a mostanit kiteszem autótakarításhoz, amivel most autót takarítok, azt leselejtezem- Az már 8 éve van meg.
márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!