Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Segitséget kérnék mert hogy...

Segitséget kérnék mert hogy emag-rol rendeltem egy rx 580 8gb -os videó kártyát és nem tudom hogy jár e mellé 8-pin es táp csatlakozó?

Figyelt kérdés

febr. 5. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 8 pines csatlakozó a tápegységeden van.
febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg benne kell lennie a leírásban, hogy mi nincs hozzá és mi van.

Az emagon különböző forgalmazók és különböző ajánlatok vannak, nem ugyanazok a feltételek.

febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neeee. Ugye nem? Miért rendeltél emagról ilyen szart? 7 éves kártya... emagos árból veszel simán 2 használtat is. Ilyen korú hardverekből már tilos újat venni. Főleg ilyen lengyel egyéni vállalkozóktól (hiába hirdet emagon... ez egy megbízhatatlan senki. Abban sem vagyok biztos, hogy tényleg új a termék, amit vettél).


A videokártyán meg nyilván van csatlakozó, mert igényli, hát rajta van, egy csatlakozó, mint a video kimenetek, azok is csatlakozók, amik tajta vannak. A tápegység megfelelő kábelét kell majd bedugnod a csatlakozóba, ami a videokártyán van. Ha nincs megfelelő 8 (valójában 6+2) tűs kábeled, akkor... igazándiból a 6 tűsnek is elégnek kell lennie. Ha elindul vele a kártya, akkor nem kell 8-as átalakító.


Ha se 6-os, se 6+2 pci-e tápkábel nincsen a tápegységeden, akkor egy átalakítót kellene még venned. Alapvetően a "2x molex->6+2 pci-e" átalakító lenne a javaslat. Két külön tápkábel-ágba bedugva a molex csatlakozókat. Sata-ról átalakítók kerülendő, mert nem olyan stabil, mint a molex (persze ha nincs más, akkor marad az)


Illetve függ attól, hogy milyen tápegység. 350W felett okés lesz azért. Szinte minden mástól függetlenül. Denem véletlen, hogy egyes tápokon nincsen pci-e tápcsatlakozó. Nem arra lettek tervezve. Ilyenkor minden esetben kockázatot vállalsz.


Szerintem kisebb kockázat lenne a használt rx580+normális táp, mint egy új(?) rx580+alkalmatlan táp.

febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
500w-tos tápom van 80+bronz vagy silver
febr. 22. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!