Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tönkremehet attól a klíma, ha...

Tönkremehet attól a klíma, ha a hülye szomszédom elé rakott egy parabolaantennát?

Figyelt kérdés

Teljesen szabályosan van felszerelve a hátsó falra, ami 1m-re van a telekhatártól. Neki ott nincs semmi, de valamiért mégis zavarta ezért felszerelt a kerítésemre egy rúdra a klíma elé kb. 30 cm-re egy hatalmas régi parabolaantennát úgy hogy a klíma által kifújt levegő rögtön vissza is fordul.

Tönkremehet ettől a klíma?



febr. 21. 18:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

"levegő rögtön vissza is fordul"


Ez marhára nem így működik.

febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
A kerítés kié?
febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%

"a kerítésemre egy rúdra"

Szólsz neki, hogy levágod a rudat ha nem szedi le.

febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2: A kerítést én építettem, de ő a saját oldaláról szerelte rá az oszlopot és arra a tányért. Ez egy tömör betonkerítés.

De szerintem a kerítés tulajdonjoga nem befolyásolja a klíma működését.

febr. 21. 19:32
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy az antenna sem, a levegő ugyanis nem fog 180 fokos fordulatot tenni.
febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#3: Attól tartok, hogy ha levágnám a rudat, a hülyéje képes lenne arra, hogy beledugjon valamit a ventillátorba, hogy tönkremenjen. Sima rosszindulat van mögötte, ezért is kell óvatosnak lennem.

Nem tudom miért zavarta az a kis levegő, ami átjutott az udvarába, egy szellő több légmozgást csinál. Direkt tettük messzebb, hogy ne zavarja a háza bejáratát. (Egy kisebb épülete van, a mienk meg hosszabb ház.) A garázsához menő kocsibejárója van ott neki. Amúgy pedig a többi szomszédnak is hasonlóan van felszerelve.

De hát télen lehűti, nyáron meg biztos felmelegíti a levegőt az udvarában és ez katasztrófális lehet neki, mert hát egy ilyen pár kilowattos klíma aztán sokat módosít a kinti hőmérsékleten.

febr. 21. 19:42
 7/20 Szirty ***** válasza:
90%
Amikor megkérdezted a száddal a szomszédodtól hogy miért rakta oda, akkor mit mondott?
febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabadna gondnak lennie légáramlás szempontból. Fog cserélődni a levegője simán.


De mindenképp érdemes lenne beszélned aszomszéddal, mert ha hangos vagy zavaró, akkor érthető ha problémája van vele.


Bár általában nem szokott szinte semmilyen hangjuk lenni. Figyelemmel vannak erre nagyon. Ettől függetlenül lehet zavaró neki. Dr akkor is biztos lenne jobb megoldás, mint egy ilyen látszathülyeség... egy parabola sem látványra, sem hangra nem fogja kitakarni.

febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

"De szerintem a kerítés tulajdonjoga nem befolyásolja a klíma működését."

Nem is ezért kérdeztem... a kerítés általában a helyi szabályok szerint el van osztva a szomszédok között és ha az a szakasz a tiéd, akkor leveheted a tányért és nem szólhat semmit.

Ha pampog mond meg neki hogy ha tönkremegy a klíma, akkor szakértői vizsgálat lesz ami ki fogja deríteni hogy mi tette tönkre a berendezést és ki fogod vele fizettetni az újat!

febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

"akkor szakértői vizsgálat lesz "


Amiből kiderül, hogy a parabola az égvilágon semmiféle kárt nem okoz.

febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!